Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Młodzież z Mechanika z kolejną wizytą w Niemczech. "To wielka przygoda, a nawet nauka życia"

2019-05-01 09:00:00 (ost. akt: 2019-05-01 09:42:45)
Pamiątkowe zdjęcie wymiany polsko-niemieckiej

Pamiątkowe zdjęcie wymiany polsko-niemieckiej

Autor zdjęcia: archiwum Mechanika

W ramach wymiany polsko-niemieckiej, dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie wraz z opiekunami (wicedyrektor Sylwią Tomanek i germanistką Moniką Karłowską) odwiedziło zaprzyjaźnione już Zwickau.

Uczniowie obu krajów mieli ponownie kontakt z żywym językiem obcym: angielskim i niemieckim, w celu przełamania bariery językowej, jak i wzajemnego kulturowego poznania się. Kontakt z autentycznym językiem był również umożliwiony młodzieży dzięki pracy nad projektem pt.: „Rola mediów w naszym życiu” w progach szkolnych, nad którym młodzież spędziła dwa dni.

— W ramach pracy nad projektem zorganizowana była również wycieczka do Lipska, do głównego ośrodka telewizyjnego. Tam młodzież miała wyjątkową okazję zwiedzić kulisy telewizji i zobaczyć jak powstają programy telewizyjne, a nawet seriale — mówi Monika Karłowska.

W ciągu tego kilkudniowego pobytu uczniowie, mieszkający u rodzin niemieckich, mieli również możliwość zapoznania się z obyczajami i zwyczajami niemieckimi, jak i mentalnością naszych zachodnich sąsiadów.

Tak więc i tym razem uczniowie dozując trochę nauki, trochę edukacji poszerzali swoje horyzonty językowe. Czas w Niemczech był jak zwykle profesjonalnie zorganizowany. Uczniowie integrowali się podczas wspólnie spędzonego czasu, zarówno w kręgielni, w Aquaparku, czy też podczas spontanicznie podejmowanych przedsięwzięć. Tegoroczne spotkanie polsko-niemieckie zaowocowało nowymi znajomościami, a nawet dobrze zapowiadającymi się przyjaźniami.

Młodzież iławskiego Mechanika wróciła w pełni usatysfakcjonowana, przełamując niejednokrotnie bariery, nie tylko językowe. Dla większości z nich była to wielka przygoda, a nawet nauka życia.

— Tegoroczne spotkanie było kolejną cegiełką budująca naszą już trzynastoletnią współpracę, z której zarówno niemieccy, jak i polscy nauczyciele jesteśmy bardzo dumni. To jest dla nas wszystkich wielki sukces, którym zamierzamy się szczycić. Za rok kolejna rewizyta naszych niemieckich przyjaciół, do której już dziś jesteśmy gotowi podjąć przygotowania — dodaje organizatorka wymiany uczniowskiej.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages