Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Uczniowie Jedynki wrócili dziś do szkoły. Koniec strajku w „Koperniku”?

2019-04-24 11:28:22 (ost. akt: 2019-04-24 11:49:23)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Dziś (środa 24 kwietnia), po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia strajku nauczycielskiego, w szkole podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbywają się lekcje.

Dowiedzieliśmy się, że uczniowie SP1 wczoraj wieczorem zostali poinformowani o tym, że w środę mogą przyjść na zajęcia dydaktyczne. Jak tłumaczy dyrektor Jedynki, Aleksandra Skubij, decyzja ta została podjęta po tym, gdy okazało się, że ilość nieprotestujących nauczycieli jest wystarczająca do tego, aby lekcje mogły się odbywać.

- Wczoraj wieczorem okazało się, że spośród pięćdziesięciu jeden nauczycieli szkoły, w tym czterdziestu ośmiu stałych i trzech dochodzących do naszej placówki, w środę strajkować będzie czterech z nich. Dwóch przebywa na zwolnieniach lekarskich – mówi Aleksandra Skubij.
- W związku z tym zapadła decyzja, że wracamy do sal lekcyjnych. Niektórzy nauczyciele ze swoimi klasami realizują dziś plany nakreślone od dawna, jak na przykład wycieczki czy konkurs recytatorski, który odbywa się w kinoteatrze – dodaje dyrektorka popularnego „Kopernika”.

Dużo wskazuje na to, że to koniec strajku w podstawówce przy ul. Kościuszki 2. Pytamy dyrektor Skubij, czy jutro lekcje w tej szkole także się odbędą?
- Poczekamy do wieczora kiedy to dowiemy się, ilu nauczycieli nie będzie jutro strajkować. Na przykład jedna z nauczycielek, która dziś jest na wycieczce ze swoimi uczniami, jutro wraca do strajku, jednak moim zdaniem lekcje w Jedynce w czwartek także się odbędą – mówi dyrektorka.

Z informacji, które uzyskaliśmy w Miejskim Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli wynika, że w pozostałych czterech iławskich podstawówkach strajk dalej trwa.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. @PZPR #2722385 | 212.160.*.* 25 kwi 2019 08:53

  Ile straciły? Zastanów się co PISzesz, bo były egzaminy gimnazjalne, potem dla ósmych klas i do tego święta, więc wcale dużo nie stracili, bo nawet bez strajku by do szkoły nie chodzili przez większość tego czasu. Ale pewnie masz zlecenie żeby jątrzyć i PISzesz takie brednie

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xy #2722192 | 46.169.*.* 24 kwi 2019 22:07

  Nie zdają sobie sprawy, tylko widzą swoje wymarzone 1000 zł :(

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PZPR #2722047 | 176.221.*.* 24 kwi 2019 19:01

  PROSZĘ BY NĘDZNYM KREATUROM CO STRAJKUJĄ WBREW RZĄDOM W POLSCE W TAK PLUGAWY SPOSÓB POKAZAĆ GDZIE ICH MIEJSCE - na śmietniku. Czy wy zdajecie sobie sprawę ile nasze dzieci straciły w kwietniu z nauki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages