Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Puchar Tymbarku to święto dziecięcego futbolu [RELACJA Z IŁAWY]

2019-04-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-18 11:15:56)
Spośród drużyn z powiatu iławskiego najwyżej zaszedł Mały Jeziorak Iława, którego młodzi piłkarze zajęli drugie miejsce w kategorii U-8

Spośród drużyn z powiatu iławskiego najwyżej zaszedł Mały Jeziorak Iława, którego młodzi piłkarze zajęli drugie miejsce w kategorii U-8

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

W Iławie rozegrano finał wojewódzki XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Najwięcej powodów do zadowolenia mają młodzi piłkarze i piłkarki z Pisza, bowiem triumfowali aż w trzech kategoriach!

W Iławie w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 70 drużyn chłopców i dziewczynek. Ostatecznie mistrzami województwa w kategorii U-8 zostali chłopcy z Polonii Lidzbark Warmiński oraz dziewczynki ze Skrzatów Pisz. Dla najmłodszych drużyn był to już koniec rywalizacji, natomiast zwycięzcy dwóch starszych kategorii zagrają jeszcze w finale ogólnopolskim, który od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się w Warszawie.

Warmię i Mazury będą tam reprezentować chłopcy ZSS Ełk (U-10) i SP1 Pisz (U-12) oraz dziewczynki Diamond Pisz (U-10) i AS Stomil Olsztyn (U-12).
Warto przypomnieć, że finał Tymbarku zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym przed finałowym meczem Pucharu Polski.

A wracając do iławskiego turnieje, to serca kibiców skradły najmłodsze zwyciężczynie turnieju, czyli Skrzaty Pisz, a przede wszystkim ich liderka Emilia Żulińska, która została uznana za najlepszą piłkarkę tej kategorii wiekowej, chociaż jeszcze nie skończyła siedmiu lat! W finale Skrzaty ograły SP 19 Elbląg.

Ale nie był to ostatni sukces Pisza, bowiem dziewczęta z tego miasta triumfowały także w kategorii U-10. W finale piłkarki Diamond Pisz pokonały SP Tylice prowadzoną przez Jarosława Roszkowskiego. Warto zauważyć, że Roszkowski, chociaż pracuje w liczącej niewiele ponad 620 mieszkańców miejscowości, to na wojewódzkie finały przywiózł zespoły we wszystkich trzech kategoriach wiekowych! Co więcej, w każdej z nich jego zawodniczki awansowały do czołowej czwórki! I to wszystko pomimo ubogiego zaplecza treningowego i infrastruktury sportowej w Tylicach.
– Wspólnie z rodzicami dowozimy dzieci na treningi, aby doskonalić ich umiejętności i ulepszać naszą grę – tajemnicę sukcesów zdradził Jarosław Roszkowski.

Dwa lata temu tegoroczne wicemistrzynie regionu U-12 były najlepsze w województwie wśród 10-latek i pojechały na finał do Warszawy. W tym roku w barwach SP Tylice błyszczała Wiktoria Lendzion, która z 19 bramkami na koncie została najlepszą strzelczynią najstarszej kategorii wiekowej. To wszystko nie wystarczyło jednak do mistrzostwa województwa, bo w wielkim finale lepsze okazały się rywalki z AS Stomil Olsztyn.

W meczach chłopców najbogatsza w emocje była kategoria U-10, w której o końcowej klasyfikacji decydowały lepiej wykonywane rzuty karne. Jak się okazało, najlepszymi specjalistami w tym elemencie gry są zawodnicy ZSS Ełk, którzy w finale pokonali SP 5 Olsztyn. Ełczanie jak burza przeszli przez fazę grupową, a w ich ekipie roiło się od świetnie wyszkolonych technicznie piłkarzy. Jednak talentów nie brakowało też w szeregach rywali, m.in. ze znakomitej strony pokazał się Bartosz Bondziul, zdobywca 16 bramek i król strzelców kategorii U-10 ze Szkoły Podstawowej w Węgorzewie.

Zaciętej rywalizacji nie brakowało też w najstarszej kategorii wiekowej, którą wygrali chłopcy z SP 1 Pisz, strzelając decydującego gola na 3:2 w ostatnich minutach meczu z SP 3 Elbląg. Młodzi piszanie w regionie znani są przede wszystkim z sukcesów lekkoatletycznych. Miłosz Kossakowski, tegoroczny król strzelców kategorii U-12, to również juniorski mistrz Polski w biegu na 300 m.

Finały wojewódzkie były wielkim świętem futbolu i okazją do przyjrzenia się najbardziej utalentowanym młodym piłkarzom i piłkarkom z regionu. W Iławie świetnie bawili się nie tylko zawodnicy, ale też ich trenerzy, rodzice i kibice, którzy dopingowali młodych sportowców. Zatem do zobaczenia w przyszłym roku!

U-8
* Chłopcy: 1. Polonia Lidzbark Warmiński, 2. Mały Jeziorak Iława, 3. DKS Dobre Miasto
* Dziewczynki: 1. Skrzaty Pisz, 2. SP 19 Elbląg, 3. SP Uzdowo
* Najlepszy bramkarz: Cezary Nowacki (Mały Jeziorak), Karolina Laskowska (SP 19)
* Najlepszy zawodnik: Wiktor Radziszewski (DKS), Emilia Żulińska (Skrzaty)
* Król strzelców: Wiktor Szamszon (Polonia) – 11, Lena Kusik (Uzdowo) – 2

U-10
* Chłopcy: 1. ZSS Ełk, 2. SP 5 Olsztyn, 3. SP 1 Węgorzewo
* Dziewczynki: 1. Diamond Pisz, 2. SP Tylice, 3. SP Samborowo
* Najlepszy bramkarz: Dawid Wenda (Ełk), Patrycja Ucińska (Samborowo)
* Najlepszy zawodnik: Borys Smolicz (SP 5), Aleksandra Gosik (Tylice)
* Król strzelców: Bartosz Bondziul (SP 1) – 16, Marysia Pomichowska (Diamond) – 16

U-12
* Chłopcy:1. SP 1 Pisz, 2. SP 3 Elbląg, 3. SP 18 Olsztyn
* Dziewczynki: 1. AS Stomil Olsztyn, 2. SP Tylice, 3. UKS Perły Olsztynek
* Najlepszy bramkarz: Filip Kawiecki (SP 18), Julia Nachaj (Perły)
* Najlepszy zawodnik: Dawid Czapliński (SP 3), Wiktoria Kowalczyk (Stomil)
* Król strzelców: Miłosz Kossakowski (SP 1) – 12, Wiktoria Lendzion (Tylice) – 19


mdryh
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. j23 #2719859 | 46.186.*.* 20 kwi 2019 07:09

  Piotr,piszesz nie prawdę. Organizacyjnie liga WMZPN dzieci jest na bardzo nikim poziomie, dlatego rodzice poparli udział w Tymbarku.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. piotr #2719818 | 89.230.*.* 19 kwi 2019 23:12

  Mateusz. Rodzice boją się odezwać bo zaraz odbije się to na dzieciach, tak jak to było u pana Tomasza D. Rodzice przytaknęli, a teraz po cichutku mówią coś innego, ale... Cytującą "polska myśl szkoleniowa...". Narazie. Szkoda słów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mateusz Partyga/Gazeta Iławska #2719516 | 212.160.*.* 19 kwi 2019 12:07

  Piotrze, o ruszanie moich czterech liter nie musisz się martwić, ruchu i pracy w terenie mi nie brakuje. Piszesz do mnie bezpośrednio po ksywce, zatem pewnie mnie znasz i wiesz co robię. Rozmawiałem już z trenerem Sobocińskim, który wytłumaczył mi, co nim kierowało przy podejmowaniu decyzji odnośnie niezgłaszania drużyny do ligi, tylko do Pucharu Tymbarku. Decyzję tę konsultował także z rodzicami zawodników. Zastanawiam się tylko, co kieruje Tobą. Jesteś rodzicem jednego z tych piłkarzy? Może czas się w końcu podpisać imieniem i nazwiskiem, wówczas — bez ukrywania się za pseudonimem — będziemy dalej toczyć dyskusję. W razie potrzeby, mogę podać numer telefonu. Pozdrawiam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. piotr #2719441 | 89.230.*.* 19 kwi 2019 10:09

  Zico. To może czas ruszyć 4 litery i pojechać za las i zapytać... Ja potrafię czytać, a Ty...? Chyba wyraźnie jest napisane, że Pan Trener wycofał drużynę z rozgrywek, żeby móc zagrać i "wygrać" Tymbark. Dzieciaki pół roku czy rok nie mogły grać! Wszystko żeby tylko było napisane w gazetach o Wikielcu... Parcie na szkło!!! Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mateusz Partyga (zico) #2719412 | 212.160.*.* 19 kwi 2019 09:19

  Do Marcina i Piotra: W tym roku — wyjątkowo — nie byłem na finałach wojewódzkich Pucharu Tymbarku, zatrzymały mnie inne obowiązki służbowe. Relacja, którą Panowie tak komentujecie, nie jest napisana przeze mnie. Widać to z resztą po podpisie pod tekstem. Mam więc do Was pytanie, skoro domagacie się wywiadu z trenerem Sobocińskim, jakie są dokładnie nieprawidłowości związane z udziałem tej drużyny w rozgrywkach Z podwórka na stadion? Proszę podać szczegóły, pomoże to w pracy. Poza tym Panowie również możecie się w takim artykule wypowiedzieć, oczywiście z imienia i nazwiska, a nie tylko jako Gal Anonim. A tekst: "a nie tylko pisze pan takie piękne artykuły na temat Wikielca" to chyba nie do mnie... Pozdrawiam, Mateusz Partyga.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages