środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Żeglarze z załogi Port Iława Sailing zadbali o odpowiednią promocję swojego miasta

2019-04-18 08:26:35 (ost. akt: 2019-04-18 08:34:52)
Załoga Port Iława Sailing

Załoga Port Iława Sailing

Autor zdjęcia: archiwum załogi

W ostatni weekend (13-14 kwietnia) odbyła się pierwsza edycja regat dla zwycięzców zeszłorocznych rozgrywek lokalnych środowisk żeglarskich z całej Polski. Areną zmagań Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ było Jezioro Ryńskie, a bazą zawodów ośrodek "Bocianie Gniazdo" w Rynie.

Impreza jest jednym z wydarzeń, które odbywają się w ramach jubileuszu 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Zawodnicy rywalizowali na jachtach Antila 24, które zapewnił główny organizator - Polski Związek Żeglarski. Startowały załogi trzyosobowe, czyli poza sternikami, na łodziach żeglowało po dwóch załogantów.

Dzięki wsparciu dyrekcji Portu Śródlądowego w Iławie, Salonowi Motorowodnemu Barakuda w Iławie oraz BTiS Gregor Tour iławską ligę „Żeglarski Puchar Jezioraka” – którego głównym pomysłodawcą i organizatorem od 2010 roku jest iławianin Grzegorz Jurczak - mogła reprezentować załoga Port Iława Sailing w składzie Piotr Bokota, Konrad Bokota, Jakub Jurczak.
Po dwudniowej rywalizacji i 12 wyścigach w systemie przesiadkowym iławska załoga zajęła 4. miejsce wśród 14 zgłoszonych załóg z całej Polski.

- Pamiątkowe gadżety dla wszystkich uczestników regat, sędziów i organizatorów przygotował i dostarczył dział promocji miasta Iława, co było bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla uczestników i organizatorów regat, a jednocześnie doskonałą promocją naszego regionu na ogólnopolskiej arenie żeglarskiej – mówi Grzegorz Jurczak.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages