Iławska młodzież poczuła się jak prawdziwi maratończycy! [ZDJĘCIA]

2019-04-17 12:55:08(ost. akt: 2019-04-17 13:42:08)
W klasyfikacji województw, warmińsko-mazurskie uplasowało się na wysokim piątym miejscu, natomiast w klasyfikacji drużynowej zajęło pierwsze miejsce!

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W sobotę 13 kwietnia po raz kolejny na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie ponad 2500 uczestników programu Lekkoatletyka dla każdego! rywalizowało w biegach ogólnopolskich.
Dzięki wsparciu czołowych partnerów programu Lekkoatletyka dla każdego!: Orlen, Nestle, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkoatletyki, dzieci i młodzież z całej Polski mogła uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu sportowym.

Iławę, a tym samym województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało 16 zawodników. Mali lekkoatleci startowali w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 600 i 800 metrów.
— Lekko kapryśna aura w żadnym wypadku nie mogła zepsuć tego biegowego święta, a wspaniała atmosfera towarzysząca rywalizacji szybko rozgrzała młodych adeptów lekkoatletyki — relacjonuje Aneta Ostanek, prowadząca w Iławie zajęcia Lekkoatletyka dla każdego!

W klasyfikacji województw, warmińsko-mazurskie uplasowało się na wysokim piątym miejscu, natomiast w klasyfikacji drużynowej zajęło pierwsze miejsce! Młodzi biegacze ze stolicy wrócili z pięknymi koszulkami i pamiątkowymi medalami.

— Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję wspaniałych wyników oraz — co równie istotne — godnej postawy, którą dzieci pokazały reprezentując Iławę oraz województwo warmińsko-mazurskie — dodaje trenerka.