środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Największy swimrun w Polsce debiutuje nad Jeziorakiem!

2019-04-17 08:11:08 (ost. akt: 2019-04-17 08:30:39)
Miejsca na dystansie głównym (31 km biegu + 5 km pływania) Swimrun Ultra Jeziorak skończyły się po paru godzinach od uruchomienia zapisów!

Miejsca na dystansie głównym (31 km biegu + 5 km pływania) Swimrun Ultra Jeziorak skończyły się po paru godzinach od uruchomienia zapisów!

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów Swimrun Ultra Jeziorak 2019

Już 18 maja (sobota) nad Jeziorakiem odbędzie się niezwykłe wydarzenie sportowe - Swimrun Ultra Jeziorak. 500 zawodników z całego kraju oraz zagraniczni goście z całej Europy zmierzą się z najdłuższym jeziorem w Polsce naprzemiennie biegnąc i płynąc.

Swimrun to bardzo młody sport, który w ciągu paru lat rozwinął się na świecie do ogromnych rozmiarów. W Polsce obecny jest od trzech lat, a w tym roku debiutuje w Iławie. Miejsca na dystansie głównym (31 km biegu + 5 km pływania) skończyły się po paru godzinach od uruchomienia zapisów! Dzięki ogromnemu zainteresowaniu, będzie to największy do tej pory rozegrany swimrun w Polsce, jeden z największych w Europie.

Czemu to właśnie Jeziorak został wybrany na lokalizację tak dużego wydarzenia? Wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe, infrastruktura, a przede wszystkim najdłuższe jezioro w Polsce z ogromną ilością wysp śródlądowych — to sprawiło, że impreza zagości na Pojezierzu Iławskim.

Trasa zawodów rozpoczyna się w Dobrzykach w gminie Zalewo, biegnie przez tereny gminy Iława oraz powiatu iławskiego, wkracza na wyspy: Czaplak, Łąkową, Gierczaki, Wielką Żuławę, a swój finish ma w mieście Iława.

Gdzie można zobaczyć wyścig na żywo? Ze względu na obecność ostatniej fazy wyścigu w centrum Iławy, kibice mają możliwość obserwowania zawodników przepływających z terenu Portu Iława na Mały Jeziorak (pod mostem), biegnących bulwarami im. Jana Pawła II, oraz kończących rywalizację w okolicy amfiteatru. Uczestników wyścigu w Iławie będzie można zobaczyć w godzinach od 12 do 14 w sobotę 18 maja.

Więcej informacji na temat wyścigu można przeczytać na stronie:
www.swimrunpoland.com

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages