Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Susz Triathlon 2019 już za dwa miesiące. Sport i muzyczne gwiazdy w jednym miejscu! [POZNAJ SZCZEGÓŁY]

2019-04-15 17:31:06 (ost. akt: 2019-04-15 14:41:53)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Spokojne dziś i ciche okolice Plaży Miejskiej w Suszu za dwa miesiące zmienią się w tętniące emocjami sportowo-kulturalne miasteczko Susz Triathlon 2019. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 21–23 czerwca i będą podwójnie kultowe.

Na pierwszym miejscu jest oczywiście sport. Triathlon w Suszu to połączenie pięknej tradycji, ogromnego doświadczenia organizatorów oraz niepowtarzalnej atmosfery sportowego święta, którą tworzą jedyni w swoim rodzaju, kibice, dopingujący zawodników na całej trasie zawodów. Dla wielu triathlonistów odbywająca się rokrocznie od 28 lat impreza zyskała już status kultowej.

Tegoroczny Susz Triathlon będzie „kultowy” z jeszcze jednego powodu. Mowa o koncertach gwiazd muzyki na plenerowej suskiej scenie, które od wielu lat towarzyszą zmaganiom sportowym. W tym roku wystąpi na niej m.in. zespół – nomen omen - Kult.

>>> Susz Triathlon 2019 rozpocznie się za dwa miesiące – w piątek, 21 czerwca br. Pierwszy dzień imprezy będzie miał charakter organizacyjny, związany z rejestracją zawodników, odprawami technicznymi i przygotowaniem do wyścigów, które odbywać się będą w sobotę i niedzielę. Już w piątek będzie także okazja do odwiedzenia, organizowanych tradycyjnie w hali CSiR, targów EXPO, w którym udział wezmą sponsorzy, partnerzy ST 2019 oraz firmy reprezentujące branżę sportową. A wieczorem – koncert Kultu.

Sobota, 22 czerwca, będzie pierwszym dniem startów. Rozpoczną je najmłodsi sportowcy, którzy w sobotni poranek wystartują w przygotowanych specjalnie dla nich zawodach aquathlonowych. Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim. Po ceremonii uwaga kibiców skupi się na zawodnikach, rywalizujących o miano najlepszego sprintera wśród grup wiekowych. Punktem kulminacyjnym sobotnich startów będzie rywalizacja najlepszych polskich triathlonistów w Mistrzostwach Polski Elity na Dystansie Sprinterskim. Podsumowaniem kulturalnym soboty będzie występ Eweliny Lisowskiej.

Niedziela (23.06) zdominowana będzie przez zawodników startujących na dystansie 1/2 IronMana. Już po raz drugi na tym dystansie ścigać się będą uczestnicy Mistrzostw Polski Policji. Ostatnim niedzielnym wyścigiem będą Mistrzostwa Polski w Triathlonie Sztafet MIX na Dystansie Sprinterskim.

Serdecznie zapraszamy na Susz Triathlon 2019!

red
ilawa@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages