Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Chciał pożyczyć pieniądze, ale ukradł telewizor i kartę płatniczą

2019-04-12 13:26:56 (ost. akt: 2019-04-12 13:43:00)

Autor zdjęcia: Archiwum

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19 – latkowi. Mężczyzna korzystając z nieobecności znajomego ukradł mu kartę do bankomatu oraz telewizor. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży telewizora. Funkcjonariusze ustalili, że do mężczyzny przyszedł znajomy, który chciał pożyczyć od niego pieniądze.
Pokrzywdzony jednak nie zgodził się a wręcz kazał opuścić mieszkanie znajomemu. Kiedy ten nie wyszedł pokrzywdzony poszedł do sąsiadów zadzwonić na policję. Wtedy sprawca wykorzystując chwilową nieobecność mężczyzny zabrał z jego domu telewizor, po czym uciekł. Policjanci ustalili, że został on sprzedany do lombardu. Funkcjonariusze odzyskali telewizor, który oddali pokrzywdzonemu. W trakcie czynności okazało się, że nie tylko telewizor zginął pokrzywdzonemu ale również karta do bankomatu. Mundurowi ustalili, że sprawca posiadając pin, który był zapisany na karteczce znajdującej się przy karcie dokonał zakupów przy jej pomocy. Jak się okazało, mężczyzna dokonał kilku transakcji z wykorzystaniem funkcji zbliżeniowej ale korzystając również z PIN-u, na łączną kwotę prawie 500 złotych. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 19 – latka. Mężczyzna usłyszał zarzut.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina!!!

W przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej, poinformować placówkę bankową. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności, czy posłużył się naszymi dokumentami.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages