Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Już w poniedziałek i wtorek finał wojewódzki XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

2019-04-10 14:55:06 (ost. akt: 2019-04-10 15:05:40)
Stadion Miejski w Iławie już po raz siódmy z rzędu będzie gościł finał wojewódzki turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Stadion Miejski w Iławie już po raz siódmy z rzędu będzie gościł finał wojewódzki turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Autor zdjęcia: archiuwm ICSTiR

Iława już po raz siódmy będzie gospodarzem finału wojewódzkiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej w dniach 15-16 kwietnia (poniedziałek-wtorek) rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Iławie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tegorocznej edycji, która rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, udział wzięło kilkaset tysięcy uczestników z ponad 1 600 drużyn.

Do Finałów Wojewódzkich zakwalifikowały się najlepsze drużyny z eliminacji gminnych i powiatowych. Z Finałów Wojewódzkich z kolei do Finału Ogólnopolskiego awansują najlepsi z najlepszych.

Zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10 i do lat 12 (kategoria U-8 kończy rywalizację na etapie Finału Wojewódzkiego) poznamy 2 maja 2019 r. Wówczas to na PGE Narodowym w Warszawie, kilka godzin przed meczem o Puchar Polski – w obecności m.in. prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i selekcjonera Jerzego Brzęczka - rozegrane zostaną spotkania finałowe.

>>> Wracając do Finału Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w Iławie. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w poniedziałek 15 kwietnia. Od godz. 10 na boiskach będą rywalizowali chłopcy i dziewczynki w kategoriach U-8 oraz U-10. Drugiego dnia, czyli we wtorek 16 kwietnia, od godz. 10 o wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy (oraz na mecz reprezentacji Polski, bo taka jest m.in. nagroda za zwycięstwo w Finale Wojewódzkim) powalczą zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii U-12. Łącznie w ciągu dwóch dni na dwunastu boiskach będzie rywalizowało ok. 1 200 dzieci!

Powiat iławski w Finale Wojewódzkim reprezentować będą:
Kategoria U-8: UKS Mały Jeziorak Iława (chłopcy)
Kategoria U-10: GKS LZS Wikielec (chłopcy)
Kategoria U-12: UKS Mały Jeziorak Iława (dziewczynki) oraz SP Lubawa (chłopcy)

Głównymi organizatorami Finału Wojewódzkiego są Polski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, przy współudziale Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages