Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Zmiany w suskim magistracie. Jest nowa wiceburmistrz

2019-04-08 16:12:41 (ost. akt: 2019-04-08 16:19:36)
Lucyna Górnik

Lucyna Górnik

Autor zdjęcia: Archiwum urzędu

W urzędzie miejskim w Suszu pracę zakończył Zdzisław Zdzichowski, dotychczasowy zastępca burmistrza. Jego miejsce zajęła Lucyna Górnik.

W dniu 9 kwietnia br. pełnienie obowiązków Zastępcy Burmistrza Susza oficjalnie przejmie pani Lucyna Górnik.

- Bardzo się cieszę, że pani Lucyna Górnik przyjęła tę propozycję. Także dlatego, że to pierwsza w historii naszej gminy kobieta na tym stanowisku, ale przede wszystkim ze względu na jej kwalifikacje i doświadczenie zawodowe oraz aktywną działalność społeczną – tak tę ważną zmianę w ratuszu skomentował Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Lucyna Górnik jest magistrem filologii polskiej po UMK w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej oraz edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Obecnie poszerza swoje kwalifikacje w zarządzaniu instytucjami kultury.

Doświadczenia zawodowe pani Górnik związane są przede wszystkim z oświata i pomocą społeczną. Była m.in. dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kamieńcu oraz kierownikiem działu opiekuńczo-terapeutycznego Domu Pomocy Społecznej w Suszu. Warta odnotowania jest także szeroka działalność społeczna współzałożycielki i do niedawna prezeski Stowarzyszenia na Rzecz Społeczności Lokalnej Miasta i Gminy Susz „ARKA”.

- Propozycję pana burmistrza, aby objąć stanowisko jego zastępcy, przyjęłam z pewnym zaskoczeniem. Odczytałam ją jednak także jako ogromne wyróżnienie i formę docenienia mojej dotychczasowej pracy zawodowej i działalności społecznej na rzecz mieszkańców Gminy Susz. Dołożę wszelkich starań, aby sprostać kolejnemu wyzwaniu, które stawia przede mną życie – powiedziała nowa pani wiceburmistrz.

Pani Lucyna to suszanka od urodzenia. Ma 39 lat, jest mężatką i matką trojga dzieci. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Adamowie.
Dotychczasowy wiceburmistrz Zdzisław Zdzichowski 8 kwietnia zmienił pracę - został dyrektorem w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Suszu.

Źródło: susz.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. autokton #2712251 | 83.9.*.* 8 kwi 2019 18:09

    Wszyscy zaskoczeni, tylko nie mieszkańcy. Już po wyborach było wiadomo kto zastępca a kto za Bolka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages