środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych mieszkańców powiatu iławskiego

2019-04-08 14:40:10 (ost. akt: 2019-04-08 14:48:26)
więzienie

więzienie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze, jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na mundurowych w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć poszukiwania.

>>> Suski dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego ustalił miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Policjant uzyskał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany przez policję 17-latek. Mundurowy pojechał we wskazane miejsce, gdzie potwierdził informację. 

Mieszkaniec powiatu iławskiego poszukiwany był na podstawie decyzji sądu rodzinnego ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego. Policjant zatrzymał 17-latka, który został już przetransportowany do policyjnej izby dziecka, skąd odbiorą go opiekunowie z ośrodka.

>>> Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Lubawy. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta zauważyli znanego im 33-latka. Policjanci zapoznając się podczas codziennej odprawy służbowej z aktualną liczba osób poszukiwanych pamiętali, że mieszkaniec powiatu iławskiego jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach, gdzie potwierdzili informacje. 33-latek został zatrzymany i odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 60 dni za kradzieże.

>>> Natomiast iławscy policjanci po otrzymaniu nakazu doprowadzenia 28-latka pojechali sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Iława i odkonwojowali do zakładu karnego. 28-latek spędzi tam najbliższe 10 dni ponieważ nie opłacił grzywny za popełnione wykroczenie.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages