Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

SUSZ|| Pobili znajomego, bo nie oddał im pieniędzy. Jest akt oskarżenia

2019-04-05 13:17:11 (ost. akt: 2019-04-05 13:41:27)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci z Susza wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mężczyznom. 35-latek wspólnie ze swoim starszym kolegą wyciągnęli znajomego z auta, po czym pobili go, zabrali kluczyk od samochodu i odjechali. Okazało się, że mężczyzna pożyczył od jednego ze sprawców pieniądze, których nie oddał w terminie.

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Suszu wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm mężczyznom.
— Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawcy poprzez stosowanie przemocy oraz groźby bezprawnie zmusili pokrzywdzonego do zwrotu wierzytelności — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Okazało się, że kiedy pokrzywdzony jechał ze znajomymi samochodem z Iławy do Susza auto po drodze popsuło się. Mężczyźni pozostali w hondzie, a po chwili podjechał do nich drugi samochód, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Podeszli oni do hondy, z której wyciągnęli kierowcę i pobili go. Następnie zabrali mu kluczyki od samochodu i odjechali.

— W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że pokrzywdzony pożyczył od jednego ze sprawców pieniądze, których nie zwrócił w terminie. Policjanci ustalili sprawców pobicia, których zatrzymali i osadzili w policyjnej celi. Okazali się nimi 35-latek i jego o 2 lata starszy kolega. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyznom — mówi oficer prasowy iławskiej policji.

Co mówi prawo
Kodeks karny art. 191. mówi o tym, że § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto w celu określonym w § 1 stosuje przemoc innego rodzaju uporczywie lub w sposób istotnie utrudniający innej osobie korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zwolenniczka PO #2710546 | 83.6.*.* 6 kwi 2019 16:04

  Duch i zasady Kulawego w tamtym rejonie wiecznie żywe. Jak odsuniemy Pis od władzy wypuścimy większość z więzień i wypłacimy odszkodowania. Teraz po 3 latach ich rządów będziemy mieli z czego

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. skoro się popsuło #2709929 | 37.8.*.* 5 kwi 2019 13:54

  to jak odjechali? Ktoś tu kręci ;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages