Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Policjanci w Suszu zatrzymali trzech młodzieńców z suszem

2019-03-25 10:18:24 (ost. akt: 2019-03-25 10:40:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, przy których podczas kontroli policjanci znaleźli narkotyki. Teraz cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Suscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli dwóch znanych im mężczyzn, którzy na widok radiowozu natychmiast skręcili w osiedle i zachowywali się dość nerwowo cały czas kontrolując gdzie jedzie radiowóz. Zachowanie to wydało się policjantom dość podejrzane i w związku z powyższym funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Policjanci skontrolowali również mężczyzn, gdyż podejrzewali, że mogą mieć przy sobie przedmioty zabronione przez ustawę. W trakcie czynności okazało się, że 22 – latek i jego starszy kolega posiadali przy sobie zawiniątka z suszem roślinnym. Jeden z nich ukrył je w paczce od papierosów, drugi w czapce. Po zbadaniu narkotestem okazało się, że była to marihuana. Policjanci zatrzymali mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzut mieszkańcom powiatu iławskiego.

Natomiast iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że 21 – latek kierujący toyota może posiadać przy sobie narkotyki. Kiedy funkcjonariusze zauważyli pojazd zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie czynności potwierdzili uzyskane informacje. 21 – latek posiadał przy sobie zawiniątka z suszem roślinnym. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 21 – latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat."

Źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages