Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Trafił do więzienia za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej

2019-03-23 12:16:32 (ost. akt: 2019-03-23 15:53:17)
Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

- Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonał się 47-latek, który trafił do zakładu karnego na 5 lat. Natomiast drugi poszukiwany został zatrzymany podczas kradzieży w jednym z lokalnych sklepów – mówi asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

W czwartek iławscy policjanci z zespołu do spraw poszukiwań ustalili miejsce przebywania poszukiwanego 47-latka.
- Funkcjonariusze wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego. Sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna. Kiedy ustalili, że może iść jedną z ulic w Iławie natychmiast pojechali w to miejsce – mówi oficer prasowy KPP Iława, asp. Joanna Kwiatkowska.

Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec gminy Kisielice codziennie bardzo wcześnie rano wychodził i wracał bardzo późnym wieczorem. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że szukany jest przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Mężczyzna został już odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 lat.

>>> Kolejnego poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości zatrzymali policjanci podczas interwencji. Funkcjonariusze pojechali do jednego z iławskich sklepów, gdzie miało dojść do kradzieży.

- Okazało się, że 35-latek ukradł kanapki i piwo po czym uciekł. Policjanci zatrzymali mężczyznę po czym wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 35-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna za kradzież został ukarany mandatem a następnie został odkonwojowany do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy i 6 dni za paserstwo i przywłaszczenie – mówi asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages