środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

U partnerki, w komisariacie, na chodniku — policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych

2019-03-21 14:45:26 (ost. akt: 2019-03-21 14:51:14)
zakład karny

zakład karny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 22-latka poszukiwanego w celu osadzenia w Areszcie Śledczym we Wrocławiu i 44-latka, który nie opłacił grzywny za zbyt szybką jazdę. Funkcjonariusze zatrzymali również 20-latka, który nie wrócił do poprawczaka oraz 26-latka, który spędzi najbliższe 2 lata w więzieniu za zniszczenia mienia.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze, jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na mundurowych w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

>>> Iławscy dzielnicowi ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany przez policję 22-latek.

— Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdził informację. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd. Ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy i 15 dni — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. Mężczyzna został już przetransportowany do iławskiego więzienia. 22-latek oświadczył, że nie ukrywał się, a po prostu przeprowadził do swojej partnerki.

>>> Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Lubawy — w pewnym momencie w swoim komisariacie zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 44-latka. Okazało się, że mężczyzna przyszedł na przesłuchanie. Funkcjonariusze pamiętali, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do osadzenia w zakładzie karnym za nieopłacenie grzywny. Wylegitymowali 44-latka oraz sprawdzili w policyjnych systemach potwierdzając swoje przypuszczenia. Mieszkaniec powiatu iławskiego zapłacił grzywnę za przekroczenie dozwolonej prędkości po czym został zwolniony.

>>> Natomiast iławscy policjanci z zespołu do spraw poszukiwań ustalili miejsce przebywania dwóch poszukiwanych z terenu powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka i jego o 6 lat starszego kolegę, kiedy obaj spacerowali chodnikiem.

Mężczyźni poszukiwani byli na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd. 20-latek szukany był ponieważ nie wrócił z przepustki do zakładu poprawczego. Natomiast 26-latek spędzi najbliższe dwa lata w więzieniu m. in. za zniszczenia mienia. Obaj zostali już przetransportowani do miejsca osadzenia.

źródło: KPP Iława
red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages