Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Wiosna dla Basi, czyli o tym, jak uczniowie pomagają chorej koleżance

2019-03-21 08:32:27 (ost. akt: 2019-03-21 09:50:50)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Wiosna dla Basi" to akcja charytatywna prowadzona w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie, która ma na celu zbiórkę funduszy na leczenie chorej uczennicy z klasy III gimnazjum, Basi Ambroży.

Akcję przygotowała klasa IIIa, wychowawczyni klasy, Agnieszka Prass oraz Beata Kamińska, Iwona Makowska, Krystyna Rzepka oraz inni nauczyciele i uczniowie “Jedynki”.
W ramach akcji w marcu i kwietniu w szkole odbywają się rożnorodne działania, na przykład śniadanie w szkole, powitanie wiosny, fotobudka, wata cukrowa i pocorn, dzięki którym zbierane są pieniądze dla Basi. Na uczniów czeka jeszcze Międzynarodowy Dzień Gofra, Dzień czekolady, kiermasz prac rękodzieła Basi i jej mamy, mecz piłki nożnej nauczyciele-uczniowie, warsztaty artystyczne, które poprowadzi Basia razem z mamą.
Basia ma 16 lat. Urodziła się z dysplazją kostną. W wieku 10 lat pojawiła się dziewczynki osteoporoza, wskutek czego popękały kręgi w kręgosłupie i wgniotła się podstawa czaszki. Wywołało to utratę słuchu, zaburzenia mowy, pamięci, równowagi i koordynacji ruchów, deformację i hipermobilność stawów, wodogłowie powodujące silne bóle głowy, zaburzenie pracy jelit, silną skoliozę z naciskiem na narządy wewnętrzne i pień mózgu.
Zbiórka funduszy na rehabilitację, zakup suplementów i produktów potrzebnych w specjalistycznej diecie, na której jest Basia, pomoże dziewczynce w życiu bez bólu.

Źródło: SP 1


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages