Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Zatrzymanego przez policję osiemnastolatka z narkotykami humor nie opuszczał

2019-03-18 16:19:22 (ost. akt: 2019-03-18 16:21:53)

„Szczęśliwi czasu nie liczą” tak oświadczył 18 – latek policjantom kiedy to ze swoim starszy kolegą został zatrzymany przez policjantów za posiadanie narkotyków. Mężczyźni teraz będą się tłumaczyć przed sądem.

Suscy policjanci podczas nocnego patrolu miasta zauważyli trzy zaparkowane samochody, w których siedziały młode osoby. Policjanci postanowili wylegitymować je. W trakcie czynności okazało się, że pasażerowie jednego z aut posiadają przy sobie woreczki strunowe z zawartością białego proszku, który po badaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Policjanci zatrzymali 18 – latka i jego starszego kolegę. Funkcjonariusze ustalili, że młodszy mężczyzna kupił amfetaminę od nieznanego mu mężczyzny i jak oświadczył nie pamięta kiedy „bo szczęśliwi czasu nie liczą” po czym podzielił się nią ze swoim kolegą . Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcom Susza.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 58.1. mówi o tym, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Natomiast 62. 1. „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages