Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Nękał byłą partnerkę, bo nie potrafił pogodzić się z rozstaniem

2019-03-18 09:01:23 (ost. akt: 2019-03-17 21:23:24)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum KO

28-letni mieszkaniec powiatu iławskiego nie potrafił pogodzić się z rozstaniem ze swoją partnerką, więc wystawiał obraźliwe komentarze pod zdjęciami na portalu społecznościowym, wyzywał oraz podczas przypadkowego spotkania szarpał kobietę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca nie mogąc pogodzić się z rozstaniem ze swoją partnerką o różnych godzinach dnia i nocy za pośrednictwem komunikatora wysyłał do niej obraźliwe wiadomości, wystawiał obraźliwe komentarze pod zdjęciami na portalu społecznościowym. Mężczyzna także niepokoił kobietę poprzez wyzywanie i szarpanie podczas przypadkowego spotkania wzbudzając u pokrzywdzonej uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna za pomocą komunikatora również groził pokrzywdzonej i osobom jej najbliższym. Policjanci przyjęli zawiadomienie od kobiety oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutu.

Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Kodeks karny w art. 190 a mówi o tym, że:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fe #2699707 | 88.74.*.* 18 mar 2019 19:36

    " Takiego kwiatu to pol swiatu" jest tyle samotnych kobiet, tyle samotnych facetow, wystarczy trafic na ta odpowiednia osobe i jest cudownie. Zemsta nic nie da, odpusc czlowieku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages