Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

"Medale są fajne, ale trenujemy i startujemy przede wszystkim dla siebie, dla drużyny i dla Iławy" — mówią Drakensi

2019-03-13 13:01:01 (ost. akt: 2019-03-13 13:08:42)

Autor zdjęcia: archiwum Drakens Iława

Iławianie byli na Otwartych Mistrzostwach Polski Smoczych Łodzi na basenie w Szczecinie. Mistrzostwa te są jedną z większych imprez basenowych w Polsce – zarówno pod względem ilości drużyn, jak i ich mocy. Bliskość niemieckiej granicy sprawia, że pojawia się kilka drużyn z Niemiec, ale startują także smoki z Litwy, Ukrainy i Węgier.

Oczywiście stawili się także polscy wyjadacze tego sportu; kluby ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Bydgoszczy czy Wrocławia. Nie zabrakło również zawodników z Iławy, którzy licznie reprezentowali nasze miasto. Mowa o drużynach: Iławskie Smoki Jezioraka oraz Drakens Iława, która do zmagań wystawiła aż dwie osady!

— Już kiedyś rozmawialiśmy o zawodach basenowych, które mają swoją własną, wyjątkową atmosferę. Tym razem należało pomnożyć ją kilkukrotnie, bowiem emocje sięgały zenitu. W wyniku zaciętych zmagań doszło nawet do wywrotki jednej z łodzi! — mówi Wojciech Duda z Drakens Iława.
— Cieszymy się, że mogliśmy wystąpić na tych mistrzostwach i zmierzyć się z najlepszymi. Jesteśmy drużyną amatorską, ale złożoną z zapaleńców, którzy bez kompleksów reprezentują Iławę i team Drakens Iława — dodaje wioślarz.

Odległość do Szczecina jest spora, jednak nie zraziła ona iławskich Drakensów, którzy stawili się w sile dwóch osad.
— Ogromnie cieszymy się mogąc startować razem z koleżankami i kolegami, z którymi trenujemy na co dzień. Właśnie w tym tkwi duch drużyny: wspólne treningi, wspólne wyjazdy i starty a także późniejsze wspólne świętowanie. Smocze łodzie są o tyle specyficzną dziedziną sportu, że często dochodzi do wymiany zawodników między zaprzyjaźnionymi drużynami, tym razem również nasza zawodniczka wsparła drużynę Słodki Smok z Malborka, przy okazji ją pozdrawiamy. Takie wymiany zdarzają się w sytuacjach awaryjnych, zwykle drużynę buduje się w oparciu o własnych zawodników. W końcu każdy reprezentuje przede wszystkim siebie, swoją drużynę i swoje miasto — podkreślają Drakensi.

— Oczywiście, medale są fajne, ale trenujemy i startujemy przede wszystkim dla siebie i drużyny. Jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć do nas, do wspólnego pływania i ewentualnych startów w zawodach zapraszamy na treningi w każdy wtorek i czwartek o 18:30 do siedziby iławskiego WIRu przy Ekomarinie, z którego gościnności i sprzętu korzystamy, za co serdecznie dziękujemy! — mówi Michał Lenckowski, kierownik drużyny Drakens Iława.

Przy okazji warto przypomnieć o kolejnych, VI Regatach Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka organizowanych przez Drakens Iława — kolejna edycja już 29 czerwca.

— Zapraszamy zarówno drużyny pływające na co dzień, jak i te zawiązywane wyłącznie pod te konkretne zawody. Wierzymy, że będzie ich jeszcze więcej niż w latach poprzednich — dodaje Lenckowski.

Szczegóły na fanpage Drakens Iława – Smocze Łodzie.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. EMIL #2696911 | 37.248.*.* 13 mar 2019 13:41

  Miałem przyjemność startować przeciwko 2 osadą drakens Iława łatwo nie było rosną w siłę . Gratulacje wyniku. Gratulacje dla Iławy do zobaczenia na innych regatach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages