Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

GMINA IŁAWA\\\ Powstaną Otwarte Strefy Aktywności w aż czterech miejscowościach

2019-03-12 12:56:24 (ost. akt: 2019-03-12 12:02:32)
Przykładowa Otwarta Strefa Aktywności — wizualizacja jest tylko ilustracją do artykułu

Przykładowa Otwarta Strefa Aktywności — wizualizacja jest tylko ilustracją do artykułu

Do 31 maja powstaną Otwarte Strefy Aktywności w aż czterech miejscowościach gminy Iława. O Otwarte Strefy Aktywności, czyli miejsca służące rekreacji, uprawianiu sportu oraz sąsiedzkiej integracji wzbogacą się miejscowości: Wikielec, Gałdowo, Szymbark oraz Tynwałd. Dziś (wtorek 12 marca) doszło do podpisania umów dotyczących realizacji tych inwestycji.

W Wikielcu przy boisku Orlik powstanie Otwarta Strefa Aktywności w wariancie rozszerzonym. Zamontowana będzie siłownia plenerowa, w skład której wejdzie 6 urządzeń (4 urządzenia pojedyncze i 2 podwójne). Będzie również zbudowana strefa relaksu, która będzie wyposażona w 5 ławek z oparciem, stolik szachy/warcaby, stół do tenisa, dwa stojaki na rowery i kosz na śmieci.

Ponadto mieszkańcy będą mogli skorzystać z placu zabaw, który będzie się składał z: dużego i małego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, 2 bujaków na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń. Całość będzie ogrodzona i zostaną nasadzone krzewy.

>>> W Gałdowie, Szymbarku oraz Tynwałdzie powstaną Otwarte Strefy Aktywności w wariancie podstawowym. Zostaną zbudowane strefy relaksu wyposażone w 3 ławki z oparciem, stół do tenisa, 5-stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci. Zamontowane zostaną również place zabaw, które będą składać się z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Leader-PROW na lata 2014-2020 w wysokości 126.679 zł.

Życie Powiatu Iławskiego

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkanka #2696962 | 165.225.*.* 13 mar 2019 14:52

    Kiedy wreszcie w Nowej Wsi?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages