Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

50-latek groził swojej żonie, że ją zabije. Trafił do aresztu na trzy miesiące

2019-03-11 12:21:02 (ost. akt: 2019-03-11 12:35:12)
Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 50-latka. Mężczyzna wyzywał, poniżał oraz groził pozbawieniem życia swojej żonie. Natomiast 53-latek został aresztowany ponieważ znęcał się nad swoją żoną i dziećmi. Mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej jednostki policji został poinformowany o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Susz. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i ustalili, że pijany mężczyzna wszczął awanturę domową z żoną, podczas której wyzywał ją oraz groził pozbawieniem życia.

— W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że 50-latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją żona, którą wyzywa. Do tego słucha głośno muzyki uniemożliwiając normalne funkcjonowanie, poniża, grozi pozbawieniem życia oraz znęca się nad kobietą fizycznie — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Funkcjonariusze KPP Iława wiedzieli, że w rodzinie jest prowadzona Niebieska karta, a mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili mu zarzut, a sąd zastosował wobec 50-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

>>> Natomiast w Zalewie podczas interwencji w jednej z rodzin okazało się, że 53-latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną i dziećmi. Kolejny pijany mężczyzna wszczynał awantury z rodziną, wyzywał, groził, niszczył sprzęt domowy oraz znęcał się nad żoną fizycznie.

— Policjanci wszczęli w rodzinie procedurę Niebieskiej karty oraz przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili mężczyźnie zarzut a sąd zastosował wobec 53-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu — mówi oficer prasowy KPP Iława.

>>> Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Miki #2696051 | 109.95.*.* 12 mar 2019 09:15

  Po alkoholu to bohaterzy a tak to cioty w spodniach

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages