środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Złota Dziesiątka plebiscytu sportowego Gazety Iławskiej nagrodzona i uhonorowana! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-03-05 10:07:20 (ost. akt: 2019-03-05 13:03:10)
Naszą zabawę podsumowaliśmy podczas uroczystości, która odbyła się w sali konferencyjnej Portu Śródlądowego w Iławie. Sali, trzeba przyznać, oryginalnej i niezwykle urokliwej, bo zawieszonej... tuż nad wodami jeziora Jeziorak!

Naszą zabawę podsumowaliśmy podczas uroczystości, która odbyła się w sali konferencyjnej Portu Śródlądowego w Iławie. Sali, trzeba przyznać, oryginalnej i niezwykle urokliwej, bo zawieszonej... tuż nad wodami jeziora Jeziorak!

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W zawsze gościnnym dla nas Porcie Śródlądowym w Iławie zorganizowaliśmy wczoraj (poniedziałek 4 marca) galę podsumowującą nasz plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca 2018 roku wg czytelników Gazety Iławskiej.

To już kolejna edycja naszej sportowej zabawy (ważne słowo), w której wybieramy tego Najpopularniejszego i Złotą Dziesiątkę. Właśnie: nie najlepszego, tylko najbardziej popularnego, lubianego sportowca. Bardzo ciężko (jest to chyba nawet niemożliwe) porównać osiągnięcia i rozwój przedstawicieli tak różnych dyscyplin, jak np. żeglarstwo czy wioślarstwo ze sztukami walki, czy jeszcze lepiej: z zawodnikami uprawiającymi dyscypliny drużynowe, typu piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka.
Być może w przyszłości pomyślimy o plebiscycie na Najlepszego, wówczas przy wyborze oprócz głosowania sms-owego bralibyśmy pod uwagę opinię specjalnie na tę okazję stworzonej kapituły, jednak — póki co — pozostajemy przy dawnej formule.

>>> Plebiscyty sportowe mają w Gazecie Iławskiej długą tradycję. Niegdyś głosowania odbywały się za pomocą wycinanych z gazet kuponów. Od kilku edycji czytelnicy wybierają Złotą Dziesiątkę oraz tego najważniejszego/najważniejszą, czyli Najpopularniejszego Sportowca, za pomocą wysyłanych sms-ów. Głosowanie odbywało się od 18 stycznia do 24 lutego i zakończyło się równo o północy.

Naszą zabawę podsumowaliśmy podczas uroczystości, która odbyła się w sali konferencyjnej Portu Śródlądowego w Iławie. Sali, trzeba przyznać, oryginalnej i niezwykle urokliwej, bo zawieszonej... tuż nad wodami jeziora Jeziorak! Już po raz trzeci z rzędu gościliśmy w tym miejscu, za co dziękujemy gospodarzom.
Na naszą galę przybywają praktycznie wszyscy zaproszeni goście – sprawy zawodowe zatrzymały tylko kilka osób.

Do Portu Iława przybyli wczoraj Patroni i Partnerzy naszego plebiscytu:
>>> Bernadeta Hordejuk — przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego
>>> Wicestarosta powiatu iławskiego Marek Polański (starosta Bartosz Bielawski nie mógł przybyć z powodu wyjazdu do Brukseli)
>>> Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy
>>> Krzysztof Pietrzykowski, burmistrz Susza
>>> Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława
>>> (Rafał Ryszczuk, burmistrz Kisielic nie mógł przybyć — zatrzymały go obowiązku służbowe)
>>> Sławomir Ciszewski, dyrektor Portu Śródlądowego w Iławie
>>> Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
>>> Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu
>>> Przewodniczący rady miasta Iława, Michał Młotek
>>> oraz reprezentujący nasze wydawnictwo Małgorzata Dargiewicz (dyrektor regionalny Grupy WM), Igor Hrywna (redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej), Błażej Urbański (menadżer iławskiego oddziału)

Nie zawiedli także Sponsorzy:
>>> Gospodarstwo Rybackie Iława, z dyrektorem Andrzejem Dmuchowskim na czele
>>> Studio i fotolaboratorium Tomcolor w Iławie, właścicielem jest Zbigniew Tomaszewski, a studio reprezentował Artur Kijewski
>>> Frick Gym — siłownia i rehabilitacja w Iławie, właścicielem jest Łukasz Kamiński
>>> Image — instytut kosmetologii w Iławie, właścicielem jest Zbigniew Patalon
>>> Grzegorz Olszewski i jego Szkoła Języków GREGOR w Iławie
>>> Sklep sportowy Sport A-Z w Iławie Sławomira Święckiego
>>> Fit House — Fitness Club w Iławie należący do Aleksandry Jureko-Drozdowskiej
>>> Restauracja U Czapy w Iławie Damiana Majewskiego
>>> Sklep z częściami do pojazdów ciężarowych Martom w Lubawie, reprezentowany przez właściciela Mariusza Matysiuka
>>> Ivendo Solar w Iławie, na gali obecny był właściciel Bartosz Kućmin z żoną
>>> Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o., na Galę przybyła wiceprezes zarządu spółki Wiesława Skowrońska
>>> O przepyszny poczęstunek dba Restauracja Opcja w Iławie Karoliny Sławik

NAJWAŻNIEJSI BYLI JEDNAK SPORTOWCY!!!
Chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom naszego plebiscytu, zarówno sportowcom, jak i i kibicom, którzy zaangażowali się w naszą zabawę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Plebiscyt Sportowy Gazety Iławskiej ma już swoją markę, jest bardzo rozpoznawalny w środowisku sportowym. O odpowiednią promocję zadbały jak zawsze kluby sportowe, które między innymi dzięki portalom społecznościowym zachęcały do oddawania głosów na swoich reprezentantów.

Na liście mieliśmy 126. kandydatów z miasta Iława, gminy Iława, miasta i gminy Susz oraz miasta i gminy Kisielice. Reprezentowali oni najróżniejsze dyscypliny, wiele klubów i stowarzyszeń. Tradycyjnie było w kim wybierać. Zawsze podkreślamy, że tak samo ważne jak wybór Najbardziej Popularnego Sportowca i Złotej Dziesiątki jest zaprezentowanie zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z naszego powiatu. O wielu z nich piszemy tylko my, bo zdajemy sobie sprawę jak ważną dziedziną życia dla naszego społeczeństwa jest sport.

Trzeba też jednak pamiętać, że sport to nie tylko wyniki, medale i sukcesy. Sportowcy potrafią także pomagać, o czym mogliśmy się przekonać podczas turnieju charytatywnego zorganizowanego przez Tomasza Zakierskiego z Małego Jezioraka Iława — dla małego Dominika Więcka zebrano w niedzielę 3 marca 26 tysięcy złotych.

TAK PREZENTUJE SIĘ ZŁOTA DZIESIĄTKA PLEBISCYTU SPORTOWEGO GAZETY IŁAWSKIEJ
Opis laureatów od miejsca 10. do 1.

Miejsce 10. Joanna Tomaszewska, biegi (Biegacze Gorszego Sortu Iława), uzyskała 3.9% wszystkich głosów
W gronie kandydatów tegorocznej edycji naszej sportowej zabawy, podobnie jak w poprzednich, mamy mnóstwo biegaczek i biegaczy. Kilku z nich znalazło się w Złotej Dziesiątce, w tym m.in. Joanna Tomaszewska.
Reprezentantka iławskiej grupy Biegacze Gorszego Sortu bieganie trenuje od 3 lat, wcześniej — jak przyznaje — bieganie uważała za dyscyplinę bezsensowną, wolała jeździć na rowerze. W końcu polubiła, nawet pokochała biegi. Do tego stopnia, że w zeszłym roku zdobyła Koronę Maratonów Polskich.

Joanna Tomaszewska otrzymała od nas dyplom oraz słuchawki ufundowane przez Restaurację U Czapy. Natomiast dyplomy są dziełem studia Tomcolor.

9. Daniel Sikorski, piłka nożna (Orzeł Ulnowo) 4.1%
Swoją przygodę z piłką nożną zaczął w wieku 12 lat w Unii Susz. Kolejnym klubem Daniela był Radomiak Radomno. Ale gdy tylko w jego rodzinnym Ulnowie został utworzony zespół piłkarski, to szybko przeniósł się do Orła, gdzie gra do dziś.

Piłkarz otrzymał od nas dyplom od firmy Tomcolor oraz słuchawki ufundowane przez Restaurację U Czapy.

8. Natalia Chojnowska, żeglarstwo (Stowarzyszenie Sportów Wodnych MOS Iława) 4.2%
Trener Natalii w zeszłym roku, Michał Maśkiewicz, podkreśla, że to materiał na bardzo dobrą zawodniczkę. Ta żeglarka jest bardzo pracowita, skoncentrowana na celu, ale też przyjazna, miła i bardzo skromna. Do jej największych sukcesów można zaliczyć brązowy medal Mistrzostw Polski w klasie optimist do lat 11. W tym roku Natalia przechodzi do grupy trenowanej przez Marka Karbowskiego.

Dla Natalii także mieliśmy dyplom oraz słuchawki.

7. Kacper Borecki, piłka nożna (Unia Susz — Młode Talenty) 4.3%
To najmłodszy sportowiec ze Złotej Dziesiątki. Kacper urodził się w 2012 roku. W drużynie trenera Jarosława Chodowca pełni bardzo odpowiedzialną funkcję, jest bramkarzem. Nie dziwi więc fakt, że jego idolem jest inny golkiper, Niemiec Manuel Neuer.
Dwa lata temu w naszej Złotej Dziesiątce mieliśmy innego reprezentanta rodziny Boreckich z Susza, był nim Kornel trenujący kickboxing w Piechotka Team Susz. Kornel to wujek Kacpra, brat pani Magdy Boreckiej-Liszowskiej.

Kacper otrzymał od nas dyplom i słuchawki

6. Łukasz Brzeziński, siatkówka (CSiR Pałac Kamieniec) 4.5%
29-letni rozgrywający już szósty sezon z rzędu reprezentuje Pałac Kamieniec. Ze swoim zespołem występuje w rozgrywkach III ligi, ale także m.in. w Suskiej Lidze Siatkówki, w której Pałac zdobył mistrzostwo. Jego wzorem od dawna pozostaje Dawid Murek. Łukasz to sportowiec łączący dwie gminy, dwa samorządy. Mieszka w Kisielicach, a gra w klubie z gminy Susz. Już po raz drugi z rzędu znalazł się w Złotej Dziesiątce.

Słuchawki i dyplom dla Łukasza!

5. Emilia Włodarska, tenis stołowy (Jeziorak Iława) 5.3%
To najlepsza tenisistka stołowa w Iławie. W zeszłym roku Emilia reprezentowała Jeziorak i nasze miasto w wielu turniejach, a będąc w szóstym miesiącu ciąży iławianka zajęła trzecie miejsce w turnieju TVP Olsztyn!
Emilia Włodarska to także, a raczej przede wszystkim trenerka, która postawiła sobie za cel odrodzenie sekcji tenisa stołowego w iławskim klubie. To zadanie realizuje bardzo dobrze.
Emilia Włodarska otrzymała od nas dyplom oraz słuchawki, ale także Karnet do Fit House Fitness Club.

4. Piotr Pawlik, piłka nożna (Osa Ząbrowo) 5.5%
Pierwszy ze sportowców z naszej Złotej Dziesiątki, który tak naprawdę jest reprezentantem dwóch dyscyplin. Na liście kandydatów widnieje jako piłkarz, jest konkretnie bramkarzem w Osie Ząbrowo i mocno wierzy w utrzymanie tego zespołu w A klasie. Piotr to także wielokrotny medalista mistrzostw świata, Polski i Pucharu Polski w kick boxingu. Na każdym kroku podkreśla, jak ważną osobą w jego życiu jest obecny na gali trener Jarosław Piechotka, którego nawet nazywa drugim ojcem.

Wiemy, jak nielubiane przez sportowców jest czwarte miejsce, dlatego za każdym razem dla osoby, które je zajmie w naszym plebiscycie, mamy specjalną nagrodę. Piotr Pawlik otrzymuje od nas:
- dyplom
- karnet do Fit House
- głośnik przenośny firmy JBL ufundowany przez Ivendo

3. Barbara Stępniak, biegi (Rozbiegany Susz) 11.7%
Kolejna w naszej Złotej Dziesiątce reprezentantka niezwykle usportowionej gminy Susz. Barbara Stępniak biegi trenuje od 4 lat, od początku w grupie Rozbiegany Susz prowadzonej przez Kamila Jędrzejewskiego. Jaki był powód rozpoczęcia treningów? Zabicie nadmiaru wolnego czasu – odpowiada. Tak narodziła się pasja do sportu. Ulubionym dystansem pani Barbary jest 10 km.

Barbara Stępniak otrzymała od nas:
- dyplom
- upominki od sejmiku województwa
- karnet do siłowni Frick Gym
- karnet do Fit House
- voucher do sklepu 4F o wartości 300 złotych, sponsorem tej nagrody jest Gospodarstwo Rybackie w Iławie
- voucher na usługę kosmetyczną w instytucie kosmetologii i medycyny estetycznej Image

2. Adrian Przybyła, biegi/tenis stołowy (Iława) 15.2%
Drugie miejsce w naszym plebiscycie wywalczył biegacz i tenisista stołowy w jednej osobie, Adrian Przybyła. Do ostatnich chwil, zupełnie jak na trasie biegowej, walczył o wygraną z Arkadiuszem Kucińskim.
Tego wyścigu akurat nie wygrał, za to był najlepszy w I edycji biegu przełajowego Zasuwaj! na trasie Susz – Iława, który odbył się już w 2019 roku. W gronie swoich największych osiągnięć w poprzednim roku wymienia m.in. ósme miejsce w klasyfikacji Open Iławskiego Półmaratonu, w tych zawodach był 1. w kategorii wiekowej 16-29 lat oraz 1. w klasyfikacji biegaczy z Iławy.
Jeśli chodzi o tenis stołowy, to Adrian jest mistrzem Iławskiej Ligi Tenisa Stołowego 2018 z dużymi szansami na obronę tytułu.
Jak podkreśla zawodnik należący do Team Kopeć, na poważnie zaczął biegać w kwietniu 2018. Początkowo miał problemy, żeby przetruchtać 5 kilometrów, a obecnie planuje start w mistrzostwach świata na swoim ulubionym dystansie półmaratonu. Nagrody w imieniu Adriana Przybyły odebrał jego dziadek Roman Przybyła.

Nagrody:
- dyplom
- upominki od sejmiku województwa
- karnet do siłowni Frick Gym
- karnet do Fit House
- wieża Blaupunkt od firmy Martom
- roczny kurs językowy w szkole języków obcych GREGOR

1. Arkadiusz Kuciński, piłka nożna (Jeziorak Iława) 24.0%
!!! Zwycięzcą naszego plebiscytu na Najbardziej Popularnego Sportowca 2018 roku według czytelników Gazety Iławskiej jest Arkadiusz Kuciński!!!

Piłkarz Jezioraka Iława zdobył prawie 1/4 wszystkich głosów. Praktycznie od początku był na prowadzeniu w klasyfikacji naszej sportowej zabawy, a największym konkurentem był dla niego biegacz Adrian Przybyła. W tej rywalizacji na długim dystansie wygrał jednak piłkarz IV-ligowej drużyny z Iławy, a przewagę osiągnął zwłaszcza na ostatniej prostej głosowania.

Trener Arka, Wojciech Figurski wśród największych zalet piłkarskich swojego zawodnika wymienia szybkość, niekonwencjonalny drybling, panowanie nad piłką, skuteczność, umiejętność kreowania sytuacji bramkowych. Łączy efektywność z efektownością. Trener Figurski prosił jednak, żebyśmy za bardzo nie podawali mu wody sodowej przed rundą wiosenną, i pytał za naszym pośrednictwem: „Arek, jak można było nie strzelić na pustą bramkę z 3 metrów w meczach z Czarnymi Olecko i Tęczą Miłomłyn?”
Arek jest błyskotliwym człowiekiem i odpowiedział: - Nie mogłem strzelić, bo miałbym więcej bramek od trenera, a tak nie można – odpowiedział piłkarz.

Po ponad sześciu latach gry w innych zespołach iławianin wrócił do klubu, w którym się wychował, a my oczywiście jako pierwsi o tym poinformowaliśmy.
Dlaczego Arkadiusz Kuciński wygrał nasz plebiscyt? Bo autentycznie jest znany, popularny, przede wszystkim jest lubiany i szanowany. Także przez swoich kolegów z drużyny, również tych młodszych, którym zawsze służy dobrym słowem i radą, co podkreśla trener Figurski. Damian Kowalski, zawodnik trenujący MMA w Arrachionie Iława, który zna Arka, na wieść o tym, że wygrał Kuciński, powiedział: „To oczywiste, chyba nie ma osoby która by nie lubiła i nie szanowała „Kuciniaka”.„
Brawo Arek!

Arkadiusz Kuciński za zwycięstwo w plebiscycie otrzymał następujące nagrody:
- dyplom oraz statuetkę ufundowane przez firmę Tomcolor
- upominki od sejmiku województwa
- karnet do siłowni Frick Gym
- karnet do Fit House
- zegarek sportowy Polar M200 od sklepu Sport A-Z
- 24-calowy telewizor Toshiba od IPB

Oprócz tego każdy sportowiec ze Złotej Dziesiątki otrzymał upominki od przedstawicieli samorządów (w tym m.in. sportowe torby firmy Select)

Jeszcze raz dziękujemy za udział w naszym plebiscycie, a zwycięzcy oraz pozostałym laureatom gratulujemy. Dziękujemy także osobom, które bezinteresownie pomogły nam w organizacji Gali (w tym m.in. przyjaciołom naszej redakcji, Magdalenie Rogatty i Dominikowi Jaskulskiemu).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

PS. Osobiście dziękuję mojej żonie za pomoc, a córce za wyrozumiałość;)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages