Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

"Noc sów" ponownie w Iławie i Suszu

2019-03-05 10:40:15 (ost. akt: 2019-03-05 09:41:44)

Autor zdjęcia: Organizator

Przed nami kolejna edycja "Nocy sów" – ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego, poświęconego jednym z najbardziej tajemniczych ptaków. Będzie to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak wygląda życie sów w Polsce i... jak wygląda las nocą.

Przełom marca i kwietnia to dla większości sów najbardziej aktywny okres w roku. Wtedy rozpoczyna się ich okres godowy. W ostatnich latach uczestnikom "Nocy sów" w powiecie iławskim dwukrotnie udawało się usłyszeć pohukiwanie sów. Czy uda się i w tym roku? Okaże się - podobnie, jak w 2018 roku - już 23 i 24 marca.

To wtedy mieszkańcy powiatu będą mieli okazję przyjrzeć się sowom z bliska – 23 marca podczas spotkania w Iławie i 24 marca podczas spotkania w Suszu i Jerzwałdzie. Oba spotkania podzielone będą na dwie części – pierwszą stacjonarną i drugą terenową. W czasie pierwszej, która przyjmie formę warsztatów teoretycznych, uczestnicy dowiedzą się, dlaczego sowy były ptakami Ateny i symbolem mądrości, odkryją tajemnice hipnotyzujących oczu i bezszelestnych lotów. Prowadzący opowiedzą też o poszczególnych gatunkach sów i ich biologii, przedstawią metody badań i ochrony sów oraz wyjaśnią, jaką rolę odgrywały w polskich legendach i kulturze.

Druga część spotkania będzie miała charakter wyjazdu terenowego. Będzie to niezwykła szansa na to, by wieczorową porą, wspólnie ze znawcami tematu, poznać sowy z bliska, nasłuchiwać je i wabić. Uczestnikiem wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody.

Organizatorzy – Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, Nadleśnictwa Iława i Susz oraz Port Śródlądowy w Iławie – zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu. Ilość miejsc ze względów organizacyjnych jest jednak ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń (zgłoszenia przesyłać można do 20 marca).

Informacji dotyczących wydarzenia udzielają Kinga Sulej (Iława, 664 369 263 – w godz. 10:00-15:00) oraz Kamila Makowska (Susz, 666 843 285 - w godz. 10:00-15:00). Ogólnopolskim koordynatorem „Nocy sów” jest stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie odbędzie się w Polsce po raz ósmy.

PLAN WYDARZENIA:

23 marca
godz. 18:30 warsztaty teoretyczne
Port Śródlądowy w Iławie, ul. Chodkiewicza 5

godz. 20:00 wycieczka terenowa
wyjazd autokarem do lasu

24 marca
godz. 18:00 - wyjazd autokarem do Jerzwałdu
Nadleśnictwo Susz, ul. Piastowska 36B

godz. 18:30 - warsztaty teoretyczne
Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie

godz. 20:00 - wycieczka terenowa
wyjazd autokarem do lasu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages