Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Czy Iława potrzebuje straży miejskiej - wyniki naszej sondy

2019-03-04 12:13:33 (ost. akt: 2019-03-04 10:15:33)
Straż Miejska w Iławie została rozwiązana w 2016 roku

Straż Miejska w Iławie została rozwiązana w 2016 roku

Autor zdjęcia: Archiwum Straży Miejskiej

Pod koniec lutego, dokładnie 25. zapytaliśmy naszych Czytelników, czy Iławie potrzebna jest straż miejska. Głosy rozkładały się niemal po równo.

W rozmowie z nami (znajdziecie ją tutaj) burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski przyznał, że chciałby zorganizować w mieście referendum dotyczące ponownego powołania straży miejskiej. Temat został wywołany przy okazji dyskusji dotyczącej jakości powietrza w Iławie.

- Mamy pomysł, aby przy głosowaniu nad budżetem obywatelskim – które będzie za kilka miesięcy - zorganizować referendum na temat straży miejskiej - mówił w rozmowie z Gazetą Iławską Kopaczewski. - W kampanii wyborczej część mieszkańców wypowiadała się, że chciałaby przywrócenia tej formacji, lecz mam wrażenie, że głosy rozłożyłyby się niemal po połowie. (...) Myślę, że Iława nie zyskała na likwidacji Straży Miejskiej. Musimy pamiętać o tym, że funkcjonariusze SM nie stracili pracy, bo są nadal zatrudnieni w strukturach miejskich, więc pod względem finansowym nie miało to uzasadniania. Mamy trochę oszczędności na papierze i samochodzie, który był w fatalnym stanie. Dlatego, w kontekście ekologii i dbania o środowisko w naszym mieście, będziemy zastanawiali się, czy straż miejska by nam w tym pomogła.


Wyniki sondy Gazety Iławskiej

Łącznie oddaliście w naszej sondzie kilkaset głosów. Większość z was, bo 50.21% uznała, że straż miejska w Iławie jest potrzebna.
45.61% głosujących opowiedziało się przeciw przywracaniu tej formacji, a 4.18% czytelników kliknęło w "nie mam zdania".
Jaki będzie wynik referendum?

tow
t.wiecek@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages