Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Biegacze z powiatu iławskiego łączą siły. W niedzielę pokonali trasę Iława — Lubawa [ZDJĘCIA]

2019-03-01 10:15:26 (ost. akt: 2019-03-01 16:16:53)
Biegacze z Iławy i Lubawy pokonują trasę łączącą te dwa miasta

Biegacze z Iławy i Lubawy pokonują trasę łączącą te dwa miasta

Autor zdjęcia: archiwum biegaczy z Iławy

Sport łączy ludzi. Taką integrację można zaobserwować m.in. u biegaczy z Iławy, Lubawy i nie tylko. Tydzień po biegu Zasuwaj! (27 km) pokonali inną trasą łączącą dwa miasta powiatu iławskiego.

I Bieg Przełajowy Zasuwaj! na trasie Susz — Iława przeszedł już do historii, a pozostało po nim mnóstwo ciekawych opowieści i bardzo dobra opinia w środowisku biegaczy. Wszyscy liczą na kontynuację tego wydarzenia w przyszłym roku.

Tuż po biegu, czyli po pokonaniu 27 kilometrów (niektóre liczniki wskazywały, że km było mniej, jednak nie to jest akurat najważniejsze w tym projekcie) zawodnicy iławskich grup Orka Masters i #8ranobasen EMP ustalili, że za tydzień — dokładnie w niedzielę 24 lutego — przebiegną inną trasę łączącą dwa miasta powiatu iławskiego. Do projektu dołączyli też biegacze z Lubawy i łącznie 9-osobowa grupa ruszyła w liczącą 21 km trasę. Dwadzieścia jeden kilometrów biegiem w niedzielny poranek?! A czemu nie! Do tego z uśmiechem na ustach.

— Chcemy, aby biegacze z powiatu iławskiego integrowali się, aby stworzyli jedno wielkie środowisko. Dlatego organizujemy tego typu eskapady — tłumaczą biegacze z Iławy i Lubawy.

Do kolejnej wyprawy biegowej dojdzie w najbliższą niedzielę 3 marca. Do pokonania będzie trasa Iława — Gromoty — Dół — Ławice — Dziarny — Iława, jej długość to w przybliżeniu 20 kilometrów.
— Zachęcamy do pobiegnięcia z nami. Spotykamy się w niedzielę 3 marca na starcie biegu, czyli na skrzyżowaniu ulic Księżnej Dobrawy i Piastowskiej w Iławie równo o godzinie 8.00 — zapraszają grupy Orka Masters i #8ranobasen EMP.

W planach biegaczy jest także wyprawa do Kisielic i Zalewa, a w przyszłości — również do innych miast i wsi powiatu iławskiego.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

TRASA BIEGU IŁAWA — LUBAWA

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages