Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Regaty Yellow Cup po rocznej przerwie wracają na Mały Jeziorak!

2019-02-28 13:56:36 (ost. akt: 2019-03-27 10:12:26)
Widok wielkich chłopów w malutkich łupinkach — to obraz jednoznacznie kojarzący się z Iławą i regatami Yellow Cup, które nieoficjalnie nazwano niegdyś najbardziej optymistycznymi (słowo klucz) zmaganiami żeglarskim w Polsce

Widok wielkich chłopów w malutkich łupinkach — to obraz jednoznacznie kojarzący się z Iławą i regatami Yellow Cup, które nieoficjalnie nazwano niegdyś najbardziej optymistycznymi (słowo klucz) zmaganiami żeglarskim w Polsce

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wspaniała wiadomość dla miłośników żeglarstwa! W sobotę 3 sierpnia 2019 na jeziorze Mały Jeziorak w centrum Iławy dojdzie do 19. edycji Ogólnopolskich Regat Oldbojów w klasie optimist. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Sportów Wodnych w Iławie oraz urząd miasta, a regaty połączone zostaną z festiwalem muzyki szantowej.

Zapowiadając regaty Yellow Cup, których jednym z ojców-założycieli jest m.in. Marek Siłka, właściciel nieistniejącej już restauracji o nazwie Yellow (redakcja Gazety Iławskiej ma też swój drobny udział w narodzinach wydarzenia) za każdym razem podkreślaliśmy, że to jedne z najbardziej oryginalnych zmagań żeglarskich w Polsce, jak nie w Europie.

W regatach oldbojów mogą brać udział tylko żeglarki i żeglarze powyżej 30. roku życia. Do tego swoje wodne talenty prezentują na łodziach klasy optimist, które na co dzień wykorzystywane są do szkolenia najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej. Jedną z najciekawszych kategorii jest ta, w której mogą startować tylko i wyłącznie zawodnicy (zawodniczki?) ważący powyżej 100 kilogramów. Widok wielkich chłopów w malutkich łupinkach — to obraz jednoznacznie kojarzący się z Iławą i regatami Yellow Cup, które nieoficjalnie nazwano niegdyś najbardziej optymistycznymi (słowo klucz) zmaganiami żeglarskim w Polsce.

W 2018 roku regaty nie odbyły się (wcześniej też doszło do pauzy w organizacji, w 2015), jednak ich poprzedni organizatorzy widząc pustkę powstałą po Yellow Cup postanowili jeszcze raz wskrzesić imprezę, która odbywa się w centrum Iławy. Zmaganiom żeglarzy z nabrzeża zawsze przygląda się tłum kibiców, a wieczorem można było pobawić się przy muzyce żeglarskiej.

Edycję nr 19 zorganizuje Stowarzyszenie Sportów Wodnych (kuźnia medalistów żeglarskich mistrzostw Polski, Europy, świata) we współpracy z urzędem miasta. Nastąpi jednak jedna ważna zmiana! Yellow Cup odbędzie się nie jak zawsze, czyli w ostatnią niedzielę lipca, tylko w sobotę 3 sierpnia i połączony będzie z festiwalem muzyki szantowej, który w tym czasie odbywać się będzie w amfiteatrze im. Louisa Armstronga. To dobry pomysł, bo też żeglarska brać będzie miała więcej czasu i możliwości na morskie, jeziorne i szuwarowe opowieści, już po regatach.

Gdy tylko pojawią się dodatkowe informacje na temat regat, to podamy je na naszym portalu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages