Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

IŁAWA\\\ W centrum miasta powstaje nowy parking [WIDEO]

2019-02-23 11:13:47 (ost. akt: 2019-02-23 11:30:01)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przy ulicy Kościuszki powstaje nowy parking. Te kilkanaście stanowisk na pewno nie rozwiąże problemu braku miejsce parkingowych w centrum Iławy, ale przynajmniej trochę go zmniejszy.

Inwestorem jest spółdzielnia mieszkaniowa Praca, a z tej inwestycji ucieszą się nie tylko mieszkańcy okolicznych kamienic i bloków, ale także (nawet przede wszystkim) zmotoryzowani klienci Baru Bistro Centrum, który mieści się w bloku przy ulicy Kościuszki 12. Łącznie będzie tu szesnaście miejsc parkingowych, w tym też oczywiście dla osób niepełnosprawnych. Wjazd będzie znajdował się strony parkingu przy rezydencji Stara Skarbówka.

- Cieszę się, że spółdzielnie Praca i Przyszłość porozumiały się w sprawie połączenia nowego parkingu z już istniejącym. To będzie miejsce z którego skorzystają nasi klienci, ale oczywiście nie tylko oni. Po godzinie 18.00, gdy już będziemy mieli zamknięte, będzie on służył zwłaszcza mieszkańcom tej okolicy – mówi Marek Dembiński, właściciel jadłodajni.

Gdy iławski restaurator przejmował lokal po byłym sklepie spożywczym (istniał tu przez wiele lat), to brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych wydawał się dużym minusem. W tej okolicy Iławy jest gęsta zabudowa, a małe parkingi od strony ulicy Grunwaldzkiej czy przy rezydencji Stara Skarbówka nie są wystarczające. To jednak – wbrew początkowym przypuszczeniom - nie przeszkadzało klientom w tłumnym odwiedzaniu Bistro. Teraz będą mieli miejscówkę tuż przy wejściu do baru.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages