Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Dariusz Rozborski o seniorach: Komuchy niech siedzą w domu

2019-02-22 18:14:00 (ost. akt: 2019-02-22 18:21:55)
Dariusz Rozborski PiS

Dariusz Rozborski PiS

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Iławski rady Prawa i Sprawiedliwości podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji problematyki społecznej nazwał seniorów komuchami. Zaprotestowała wiceburmistrz Dorota Kamińska, a iławskie SLD wystosowało pismo do burmistrza i przewodniczącego rady.

Sporo emocji wywołała podczas komisji problematyki społecznej Rady Miejskiej w Iławie wypowiedź radnego PiS, Dariusza Rozborskiego, który iławskich seniorów miał nazwać "komuchami". Słowa te padły, gdy podczas komisji omawiano sprawy związane z tzw. radą seniorów.

Na wypowiedź radnego jako pierwsza zareagowała wiceburmistrz Dorota Kamińska, która zwróciła Rozborskiemu uwagę, że nie należy wypowiadać się w taki sposób o mieszkańcach Iławy.
Zareagowała także Rada Miejska SLD, która wystosowała w tej sprawie pismo do burmistrza Iławy, Dawida Kopaczewskiego i do przewodniczącego Rady Miejskiej, Michała Młotka.
- Takie słowa nie powinny paść w ogóle, a tym bardziej z ust osoby pełniącej ważną funkcję publiczną. W poniedziałek, w dniu sesji, omówię tę sprawę z wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Iławie. Wymaga ona stanowczej reakcji - mówi Michał Młotek.

Dariusz Rozborski komentując dla Gazety Iławskiej swoje zachowanie najpierw mówił, że coś mu się wymsknęło, później, że nie chodziło mu o seniorów, a jego komentarz dotyczył przeglądanych w trakcie posiedzenia komisji artykułów internetowych.
- Nie mam nic do seniorów - mówi. - Wiele z tych osób znam.
Po kilku minutach rozmowy, radny zarzucił nam, że przygotowujemy przeciwko niemu prowokację.
- Przestanie pan głupoty opisywać - mówił do autora tekstu.

Przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości sprawy nie chce komentować.
- Nie znam kontekstu, nie słyszałem tej wypowiedzi - mówi Piotr Jackowski. - Jeżeli panowie rozmawiali między sobą, to po co to wywlekać - pytał. - Czasami w ferworze ktoś nie pomyśli i coś powie - dodał i również sugerował, że słowa radnego Rozborskiego nie są powodem publikacji artykułu na ten temat.
Innego zdania są iławscy przedstawiciele SLD.
Marcin Woźniak mówi wprost. - Słowa radnego Rozborskiego są skandaliczne. Nie ma naszej zgody na takie traktowanie kogokolwiek - mówi Woźniak.
Poniżej pismo iławskiego SLD do burmistrza Iławy i przewodniczącego Rady Miejskiej.
http://m.wm.pl/2019/02/orig/sld-531542.jpg

Tomasz Więcek
t.wiecek@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2733997 | 89.228.*.* 18 maj 2019 00:24

  Kolejny IDIOTA i KRETYN z Pisuardowskiej ferajny PEZIA z CIEMNOGRODZKIEJ rodem z Iławy; w OLSZTYNIE podobny do tego kretyna to niejaki RUDNIK -RAMEN.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Z"ukosa" #2689518 | 83.9.*.* 27 lut 2019 22:29

  Ten pan jest silnie zainfekowany wirusem "Ego contra IQ"- efektem działania tego wirusa jest silnie pragnienie osobnika by wyskoczyć ponad swoje IQ , co jak wiadomo jest niemożliwe. Lekarstwa jak na razie brak ,a epidemia szerzy się w zastraszającym tempie , szczególnie pośród osobników byłych i obecnych partii rządzących.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gosc #2687247 | 95.160.*.* 24 lut 2019 11:10

  pisowcy tak maja obrazac i ponizac obywateli

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pis cepowo #2686995 | 37.201.*.* 23 lut 2019 15:32

  Typowy potomek smacownikow czerwonych co atakuje cały Świat aż dostanie od świata w ryj to ja nie wyni bo wszysci sie na Polskie uwzeli.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. jak to w PiS-ie #2686796 | 77.111.*.* 23 lut 2019 09:33

  Przedstawiony tutaj pisowski "towarzysz partyjny" reprezentuje charakterystyczny dla jego formacji politycznej poziom umysłu jak i kultury osobistej. Na jego tłustym obliczu bezskutecznie musielibyśmy szukać choćby szczątkowych objawów myśli i inteligencji. Niech za tego nadętego i opasłego bęcwała wstydzą się ci, którzy na to żałosne indywiduum oddali swe głosy podczas niedawnych wyborów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages