środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

To zupełna nowość w Szpitalu! Dzienny Oddział Psychiatryczny zaprasza pacjentów

2019-02-20 12:39:13 (ost. akt: 2019-02-20 12:55:06)
Na zdjęciu od lewej: Irena Ewa Rozmanowska, Monika Ślizewicz, Małgorzata Matej, Maria Puchniarz, Anna Betley–Duda, Janina Janikowska, Beata Komacka

Na zdjęciu od lewej: Irena Ewa Rozmanowska, Monika Ślizewicz, Małgorzata Matej, Maria Puchniarz, Anna Betley–Duda, Janina Janikowska, Beata Komacka

Autor zdjęcia: Powiat Iławski

W Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie rozpoczyna działalność Dzienny Oddział Psychiatryczny. To zupełna nowość, która ma poprawić sytuację osób chorujących psychicznie, takich które nie wymagają hospitalizacji w oddziale całodobowym.

— Chcemy zaoferować uczestnictwo w zajęciach w oddziale dziennym psychiatrycznym, który jest przeznaczony do kompleksowego diagnozowania, leczenia, terapii i rehabilitacji osób z zaburzeniami psychiatrycznymi wymagającymi fachowej pomocy, wykraczającej poza możliwości Poradni Zdrowia Psychicznego, ale nie potrzebujących całodobowej opieki szpitalnej - tłumaczy terapeutka Maria Puchniarz.

Warunkiem przyjęcia na oddział jest skierowanie od lekarza psychiatry bądź lekarza rodzinnego, również od lekarzy prowadzących prywatną praktykę.

Zajęcia w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 14:00. Oddział zapewnia uczestnikom obiad, kawę, herbatę i co ważne, wiele ciekawych zajęć. Po godzinie 14 pacjenci wracają do domu.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pielęgniarką oddziałową Ireną Ewą Rozmanowską, nr tel. 89 644 97 47.

Co konkretnie oferuje Dzienny Oddział Psychiatryczny?
* Psychoterapię grupową i indywidualną, trening umiejętności społecznych, asertywności, terapie zajęciową (rękodzieło), arteterapię (zajęcia plastyczne) oraz trening kulinarny (do dyspozycji jest dobrze wyposażona i piękna kuchnia). W zależności od potrzeb będzie możliwość zorganizowania spotkania z pracownikiem socjalnym z MOPS-u, radcą prawnym czy położną. Na zewnątrz psychiatria dysponuje pięknym terenem rekreacyjnym, z grillem i ławeczkami usytuowanymi wśród zieleni. Wszystko to jest także do dyspozycji pacjentów, a jak wiadomo wiosna już wkrótce. W samym oddziale znajdują się dwa gabinety dla specjalistów, trzy sale terapeutyczne (w tym jedna kuchnia).

- Wszystko po to, by ułatwić osobom chorującym funkcjonowanie w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym – dodaje Maria Puchniarz.
– Grupa jest na tę chwilę otwarta, gdyż spotkania rozpoczęło około 10 osób. Docelowo może to być nawet do 20 osób. Zatem serdecznie zapraszamy.
Ważna informacja! Pacjentami Dziennego Oddziału Psychiatrycznego nie mogą być osoby z chorobą alkoholową i osoby z upośledzeniem intelektualnym.

powiat-ilawski.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages