środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Iławskie Smoki Jezioraka zdobyły złoto w zawodach międzynarodowych! [ZDJĘCIA]

2019-02-11 12:41:44 (ost. akt: 2019-02-11 12:50:03)
Iławskie Smoki Jezioraka na zawodach w Borken

Iławskie Smoki Jezioraka na zawodach w Borken

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

Drużyna Iławskie Smoki Jezioraka wspólnie z Gdańskimi Lwami w minioną sobotę (9 lutego) wzięła udział w międzynarodowych zawodach smoczych łodzi na basenie w Borken (Niemcy).

W zawodach rywalizowało łącznie 16 drużyn, m. in. z Holandii, Niemiec oraz Polski, podzielonych na grupy w dwóch kategoriach wiekowych: junior oraz senior. Polskę reprezentowały dwie drużyny: w kat. junior — GZiSS Gdańskie Lwy oraz senior — zawodnicy drużyny Iławskich Smoków Jezioraka wspólnie z GZiSS Gdańskimi Lwami.
Obydwie drużyny z Polski wyszły ze swoich grup z kompletem punktów.

— Drużynie seniorów udało się przejść przez kolejne etapy zawodów bez straty żadnego punktu ostatecznie zdobywając najwyższy stopień podium i złoty medal. Drużyna Juniorów z Gdańska uległa jedynie w finale, zdobywając drugie miejsce — relacjonuje Krzysztof Żabiński z ISJ.

Podczas swojej wizyty w Borken polscy zawodnicy zrobili krótki przystanek w lokalnym ratuszu, gdzie pani burmistrz Mechtild Schulze Hessing z zadowoleniem przyjęła gości i życzyła im udanego pobytu oraz powodzenia w sobotnich zmaganiach.

— Organizatorom zawodów wręczono przekazane przez władze miasta upominki promujące Iławę i zaproszono ich do odwiedzenia naszego pięknego miasta oraz wzięcia udziału w zawodach smoczych łodzi O Złote Wiosło Jezioraka — dodaje Żabiński.

Przypomnijmy, że w Iławie mamy aktualnie dwa kluby smoczych łodzi. Oprócz Iławskich Smoków Jezioraka jest to dłużej istniejący Drakens Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages