Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wystarczył jeden telefon, by uratować życie mężczyźnie

2019-02-09 18:33:24 (ost. akt: 2019-02-09 17:21:19)
Mundurowi regularnie patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni - zdjęcie ilustracyjne

Mundurowi regularnie patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni - zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Szybko zapadający zmrok i temperatury spadające poniżej zera są śmiertelnym zagrożeniem dla osób samotnych, bezdomnych, czy będących pod znacznym działaniem alkoholu. Policja apeluje - nie bądźmy obojętni.

Zimą policjanci prowadzą wzmożone działania, mające na celu ochronę życia i zdrowia osób szczególnie narażonych na działanie niskich temperatur i apelują by reagować, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy oraz nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!
Tak, jak reakcja osoby, która zatelefonowała pod numer alarmowy iławskiej policji i poinformowała mundurowych o leżącym przy drodze zaniedbanym mężczyźnie.
Gdy funkcjonariusze, dojechali we wskazane miejsce okazało się, że mężczyzna jest pod znacznym działaniem alkoholu i ma poważne problemy z utrzymaniem równowagi.
W związku z tym, że istniało reale zagrożenie życia mężczyzny, policjanci przewieźli go do domu i przekazali rodzinie.
Mundurowi nie mają wątpliwości, że osoba dzwoniąca pod numer alarmowy bezpośrednio przyczyniła się do uratowania życia mieszkańca gminy Iława.

Policja apeluje!

W okresie zimowym policjanci podejmują wzmożone działania, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Patrole sprawdzają miejsca, w których żyją osoby bezdomne, odwiedzają ich, szczególnie zimą namawiają do zamieszkania w placówkach socjalnych.

Ale pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy, przystanku. Każdemu należy się pomoc. Wystarczy zadzwonić na nr 112. Jeśli przekażemy dyspozytorowi wszystkie informacje - o miejscu, w którym znajduje się człowiek potrzebujący pomocy, jak się zachowuje, ten przyśle na miejsce właściwe służby. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję lub pogotowie ratunkowe za każdym razem kiedy widzimy, że ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie uruchomiona została bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych pod numerem 0 800 165 320. To właśnie pod tym numerem osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko - mazurskiego.

tow
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages