Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Potrącenie pieszego na pasach na ul. Sobieskiego. Młody mężczyzna trafił do szpitala

2019-02-07 13:31:21 (ost. akt: 2019-02-07 14:06:16)
Kierujący pojazdem mieszkaniec powiatu nowomiejskiego nie zdążył wyhamować, pieszy został uderzony przez samochód i wylądował na jego masce i przedniej szybie

Kierujący pojazdem mieszkaniec powiatu nowomiejskiego nie zdążył wyhamować, pieszy został uderzony przez samochód i wylądował na jego masce i przedniej szybie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Zawsze uważajcie na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Jana III Sobieskiego w Iławie! Zarówno piesi, jak i kierowcy. To miejsce nigdy nie było bezpieczne, jeśli chodzi o ruch drogowy. Dziś przekonał się o tym mężczyzna, który został potrącony na pasach.

Na miejscu zdarzenia — przejście dla pieszych tuż przy wejściu na boisko "Budowlanki" — pracują policjanci, którzy ustalają szczegóły wypadku.
Na razie wiadomo tyle, że pod nadjeżdżające od strony centrum miasta auto wszedł (wbiegł?) młody mężczyzna. Kierujący pojazdem mieszkaniec powiatu nowomiejskiego nie zdążył wyhamować, pieszy został uderzony przez samochód i wylądował na jego masce i przedniej szybie.

Ofiara wypadku prawdopodobnie nie doznała jakichś poważniejszych urazów. Mężczyzna nie stracił przytomności, a kierowca auta dodaje, że nawet nie chciał zostać zabrany do szpitala, gdzie ostatecznie i tak trafił.
— Nie mam pojęcia jak to się stało, pieszy nagle wyłonił się przed maską mojego samochodu — mówi mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, który wraz ze swoją żoną do Iławy przyjechał... na cmentarz, aby odwiedzić grób bliskiej osoby.

Gdy tylko ustalimy więcej szczegółów dotyczących tego potrącenia, to dodamy je do treści artykułu. To nie pierwsze i pewnie nie ostatnie potrącenie w tym miejscu, niedawno doszło do podobnego zdarzenia na tym samym przejściu dla pieszych.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


fot. Mateusz Partyga

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nierozwaga pieszego to jedno #2677994 | 212.160.*.* 8 lut 2019 14:12

  ignoracja kierującego to drugie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zygmunt #2677694 | 178.213.*.* 8 lut 2019 00:11

  Mieszkaniec powiatu "nowomiejskiego" nic wiecej tłumaczyc nie trzeba!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kierowca #2677640 | 5.173.*.* 7 lut 2019 22:05

  Panie "" T, żeton i reszta. ''. Zaznaczam, że takie wasze gadanie też jeż bez sensu. Mamy trudne warunki na drodze i wielokrotnie widuje się że samochód hamuje już bardzo wcześnie i widać jak bezwladnie leci po zlodowacialym asfalcie lub nie odsniezonej drodze a pieszy nie patrzy i idzie bo ma pierwszeństwo. Albo idzie i patrzy w telefon i słuchawki na uszach. Do pieszych:myślcie i patrzcie co się dzieje na drodze i wokół was!!! Trudniej wyfhamowac parę ton nawet z prędkości 30km/h niż zabrać nozke z pasów!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. T #2677584 | 188.23.*.* 7 lut 2019 20:10

  Prawo Jazdy zabrać dożywotnio - pieszo chodzić powinien

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Żeton #2677547 | 37.248.*.* 7 lut 2019 19:01

  Bardzo standardowe tłumaczenie kierowcy:nagle wybiegł. .....przejście dla pieszych też pojawiło się nagle? Odsyłam do kodeksu drogowego. Kierujący pojazdem musi zachować szczególną ostrożność dojezdzajac do przejścia dla pieszych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages