Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Piotr Ambroziak stracił pracę w ratuszu. Drugi raz!

2019-02-06 18:37:10 (ost. akt: 2019-02-06 18:48:12)
Piotr Ambroziak w iławskim ratuszu pracował z przerwami od 2005 roku

Piotr Ambroziak w iławskim ratuszu pracował z przerwami od 2005 roku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Z pracą w ratuszu żegna się Piotr Ambroziak, który odpowiadał za współpracę z zagranicą. Burmistrz Dawid Kopaczewski mówi krótko - mam inne spojrzenie na partnerstwo z miastami z innych krajów.

Piotr Ambroziak powoli żegna się z pracą w iławskim ratuszu. Jego stanowisko do spraw współpracy z zagranicą jest likwidowane. Burmistrz Dawid Kopaczewski twierdzi, że decyzja nie ma politycznego tła, a jest spowodowana jedynie analizą pracy jednoosobowego wydziału.

- Sprawozdanie dotyczące współpracy z zagranicą za ostatni rok zamknęło się w 3/4 strony. To trochę za mało jak na 12 miesięcy pracy - mówi Dawid Kopaczewski. - Mam nieco inną wizję współpracy z zagranicą - mówi burmistrz. - Chciałbym, żeby współpraca wiązała się z transferem wiedzy i doświadczeń. Zależy mi na partnerstwie innowacyjnym. Wyjazdy kurtuazyjne są ważne, ale nie mogą być jedyną formą współpracy - wyjaśnia Kopaczewski. Burmistrz podkreśla jednocześnie, że dał sobie czas, żeby ocenić pracę każdego z wydziałów.
- Nie mam w ratuszu sztabu swoich ludzi - mówi. - Mówienie o pozamerytorycznych aspektach likwidacji stanowiska jest na wyrost - argumentuje.

Piotr Ambroziak, który z przerwami w ratuszu w Iławie pracuje od 2005 roku, nie zgadza się z zarzutami burmistrza.
- W tym roku będzie kilka zagranicznych delegacji - mówi. - Moim zadaniem było organizowanie i koordynowanie wyjazdów oraz rola tłumacza. To radni powinni czerpać z doświadczeń zachodnich partnerów. Ja miałem tylko umożliwić kontakt - mówi. Ambroziak nie ukrywa, że mimo wszystko spodziewał się tej decyzji. Choćby z tego względu, że był mocno zaangażowany w kampanię wyborczą Adama Żylińskiego.
- Wiem, że pan Piotr był zaangażowany w kampanię mojego kontrkandydata, ale to nie miało najmniejszego wpływu na moją decyzję - twierdzi Dawid Kopaczewski.

Zapytany o zawodowe plany Piotr Ambroziak nie jest zbyt rozmowny.
- Mam plan A, B i C, ale najpierw muszę trochę odpocząć - mówi. - Dostałem już kilka ciekawych propozycji, nie zdradzę jednak skąd.

Ambroziak nie wyklucza, że w przyszłości ponowie zaangażuje się w życie polityczne w Iławie.
- Burmistrz powinien wykorzystać mój potencjał, zamiast, być może, otwierać mi furtkę do kolejnych wyborów - mówi Ambroziak.

Przypomnijmy, Ambroziak trafił do iławskiego ratusza w 2005 roku, kiedy burmistrzem był Jarosław Maśkiewicz. Pierwszy raz pracę w UM Iława stracił gdy stery miasta przejął Włodzimierz Ptasznik, a jego stanowisko przejął Michał Młotek. W wyborach samorządowych w 2014 roku Ambroziak ubiegał się o fotel burmistrza. Wybory wygrał wówczas Adam Żyliński, który po niedługim czasie zatrudnił swojego kontrkandydata na wcześniej piastowanym stanowisku.

Tomasz Więcek
t.wiecek@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wywóz śmieci #2678453 | 46.186.*.* 9 lut 2019 09:51

  A te A, B i C to oznaczenia śmietników? Tak tylko pytamy żeby szybko zutylizować. Pozdrawiamy :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. iławianin #2677180 | 89.230.*.* 7 lut 2019 09:16

  Nierobów i warchołów nie mamy zamiaru utrzymywać w Iławie za pieniądze mieszkańców. Nie było żadnej wymiernej korzyści z pracy tego Pana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. perła w koronie #2677177 | 77.111.*.* 7 lut 2019 09:09

  Trzeba przyznać, że jednej cechy charakteru panu Ambroziakowi nie brakuje - swoiście pojmowanej "skromności". Ma jej w nadmiarze tyle, że mógłby swym darem obdarzyć co najmniej połowę powiatu, jeśli nie województwa. Wydawać by się mogło, że jego zwolnienie z ratusza było wręcz darem z niebios dla licznych okolicznych instytucji jak i organizacji politycznych. Teraz wśród nich rozpocznie się zażarta i bezkompromisowa walka o to, by pozyskać taką "perłę w koronie" jaką jest niewątpliwie pan Ambroziak. Oj, będzie się działo...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Amber #2677056 | 91.240.*.* 6 lut 2019 22:32

  Te Więcek a ty ile już razy byłeś gnany z roboty ?! Szczytem cynizmu jednak jest fałszywe łkanie nad trumną Adamowicza a za dni kilka uprawiałeś mowę podłości. Nic z ciebie nie bezie nic, nikt uczciwy w tobą nie będzie współpracował . Nie pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages