Pałac wygrał trzeci mecz w sezonie. Może zwyciężyć też w Suskiej Lidze Siatkówki

2019-02-06 10:40:10(ost. akt: 2019-02-06 10:20:31)
Atak siatkarzy Pałacu Kamieniec, tu akurat w wyjazdowym meczu z Team Cresovia Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: gorowoilaweckie.wm.pl

W meczu kończącym 14. kolejkę zmagań w III lidze siatkarzy CSiR Pałac Kamieniec odniósł trzecie w obecnym sezonie zwycięstwo pokonując Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 3:1.
Pałac Kamieniec - Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 3:1 (25:17, 25:22, 22:25, 25:17)
Skład Pałacu: Brzeziński, D.Suski, Myśliński, Stanowicki, A.Suski, Olszewski, Papierkiewicz (Libero) oraz Kopaczel, Szulkowski,
Sędziowie: Maksymilian Perfikowski oraz Tomasz Bałabański (obaj Olsztyn).
Widzów: 30

Mecz rozpoczął się z ok. 10-minutowym opóźnieniem. Powodem był późny przyjazd zespołu gości, ponieważ w tym samym czasie miały miejsce najintensywniejsze opady śniegu, czego skutki widać szczególnie w południowo-zachodnich krańcach województwa.

Drużyna z Lidzbarka Warmińskiego przyjechała w 8-osobowym składzie, bez kilku graczy pierwszej szóstki. W zespole Pałacu mógł zagrać za to m.in. Oliwer Stanowicki. Uraz, którego atakujący nabawił się w poprzednim meczu w Górowie Iławeckim, nie okazał się na tyle groźny, żeby nie mógł pomóc swojej drużynie.

>>> Mecz rozpoczął się od prowadzenia Wenglorza 8:4, lecz po paru minutach, po serii zagrywek wspomnianego Oliwera Stanowickiego, Pałac prowadził już 12:8. Przewaga stopniowo była powiększana przez podopiecznych Dawida Suskiego, czego efektem była pewna wygrana w pierwszej partii 25:17.

Drugi set był bardziej wyrównany, dopiero w końcówce Pałac odskoczył i zakończył wynikiem 25:22. Trzeci set to przewaga siatkarzy z Kamieńca do stanu 16:12, od tego momentu popełnili trochę prostych błędów, zaś końcówka należała do Wenglorza. Czwarta odsłona okazała się ostatnią w tym meczu. Wygrana Pałacu 25:17 i cały mecz 3:1.

>>> Chciałoby się powiedzieć, że 3 punkty zostały w Suszu, lecz w rzeczywistości zostały 2, zaś Lidzbark Warmiński wyjechał z 1 pkt. Powodem jest system punktowania wyjątkowy w naszym województwie, we wszystkich pozostałych (poza sąsiadami z kujawsko-pomorskiego, gdzie zwyczajnie nie ma rozgrywek III ligi siatkarzy, ponieważ zgłosił się tylko 1 zespół) wspomniany system jest taki sam jak w II, I i Plus Lidze.

Czy to zwycięstwo to przełamanie złej passy drużyny Pałacu Kamieniec? Do końca rozgrywek zostały 4 kolejki. Najbliższy mecz, prawdopodobnie w niedzielę 10 lutego w Wilkasach z Masurią Volley Giżycko. Do Susza zespół z Kamieńca powróci w terminie 23-24.02, a przeciwnikiem będzie KSD Energoutil Ełk.

>>> W piątek 22 lutego w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu przy ul. Piastowskiej 5c o godz.18:30 odbędzie się ostatnia kolejka Suskiej Ligi Siatkówki, w której Pałac Kamieniec broni tytułu mistrzowskiego. Sytuacja w tabeli jest taka, że na wygraną w lidze suskiej, prócz Pałacu, mają jeszcze szanse MGS Jędrychowo oraz Absolwenci Ząbrowo. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.