Prorok wybronił cztery rzuty karne! Dwa punkty zostały w Iławie [ZDJĘCIA]

2019-02-03 11:11:49(ost. akt: 2019-02-03 12:46:41)
Marcin Prorok przybija piątkę młodym kibicom Jezioraka (tu po wygranym meczu z Borowiakiem Czersk)

PIŁKA RĘCZNA\\\ - Jeszcze nie widziałem meczu, w którym bramkarz obronił cztery rzuty podczas decydującej o zwycięstwie serii karnych. Marcin Prorok w pojedynku z zespołem z Gniewu przeszedł samego siebie! - nie ma wątpliwości Karol Adamowicz, trener występującego w II lidze Jezioraka Iława.
Jeziorak Iława — Latocha Agropom Gniew 26:26 (13:13), k. 2:0
JEZIORAK: Prorok - Malinowski 9, Buluk, Szajkowski 1, Kamiński 1, Cyrson, Jarząb 5, Baliński 1, Giżycki 3, Golon, Ziarnicki 2, Rogala 2, Minder, Zagrajek 2,

W spotkaniu I rundy Jeziorak wygrał na wyjeździe z gniewianami (26:24). Teraz także odniósł zwycięstwo – nie za trzy, a za dwa punkty (taki system obowiązuje w przypadku wygranych po karnych - Latocha Agropom mimo porażki z Iławy wyjeżdżała z punktem). Różnica punktu nie ma większego znaczenia, ważne, że iławianie wygrali mecz w którym wcale wygrać nie musieli.

- Obie połowy kończyły się jednak identycznie. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 13:13, a cały mecz po upływie regulaminowego czasu gry zakończył się wynikiem 26:26, czyli w drugiej połowie też było po 13 – zauważa trener Karol Adamowicz, który mimo zwycięstwa widzi jeszcze sporo mankamentów w grze swojej drużyny i będzie chciał je wyeliminować.
- Z drużyną z Gniewu zagraliśmy ospale, bez energii, bez żywiołowości. Nie wiem czym to było spowodowane, jednak najważniejsze, że dwa punkty zostały w Iławie – dodaje szkoleniowiec II-ligowców z Iławy.

A mogło być zupełnie inaczej: Jeziorak pod koniec meczu przegrywał dwiema bramkami, do tego było osłabienie przez karę dla jednego z zawodników (w decydującym momencie Jeziorak grał już jednak w komplecie). Szczypiorniści z Iławy wypełnili zalecenia trenera i doprowadzili do remisu, bramkę na 26:26 rzucił Jakub Jarząb.
- Wyłączyliśmy z gry dwóch najważniejszych zawodników Latochy i to przyniosło efekty – mówi Adamowicz.

>>> Remis, zatem karne. A tu pokaz umiejętności dał bramkarz Jezioraka Marcin Prorok, który obronił wszystkie rzuty wykonywane przez zawodników z Gniewu! W Jezioraku pomylili się Jarząb i Marcin Zagrajek, ale skuteczni byli Grzegorz Baliński i Dominik Rogala. Po czwartej serii kolejna nie był potrzebna. Chyba domyślacie się, kto został wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu? Marcin Prorok po raz kolejny udowodnił, jak wiele znaczy dla Jezioraka, jak ważna to postać w drużynie.