Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

ZASUWAJ, bo zostało mało miejsc na liście. Bieg Susz – Iława tuż, tuż!

2019-02-02 10:02:24 (ost. akt: 2019-02-05 12:12:14)
Jarosław Piechotka, dyrektor suskiego Centrum Sportu i Rekreacji, podczas spotkania organizacyjnego przedstawiał szczegóły biegu przełajowego Zasuwaj 2019

Jarosław Piechotka, dyrektor suskiego Centrum Sportu i Rekreacji, podczas spotkania organizacyjnego przedstawiał szczegóły biegu przełajowego Zasuwaj 2019

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W niedzielę 17 lutego dojdzie do pierwszego w historii biegu przełajowego na trasie Susz – Iława. Nazwa: Zasuwaj! Dystans: 27 km. Przez polne i leśne drogi, może przez śnieg i w mrozie. Słowem: cudowne warunki, aby „trochę” pohasać!

Na pomysł zorganizowania tego biegu wpadli kilka miesięcy temu iławianie, Radosław Etmański (grupa biegowa #8ranobasen) i Mariusz Wilk (Jeziorak Iława). W akcję szybko też włączył się Kamil Jędrzejewski z Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu. CSiR Susz jest głównym organizatorem wydarzenia, a nad całością czuwa dyrektor Jarosław Piechotka.

Trasa biegu wiedzie przez trzy gminy: Susz, gminę wiejską Iława i miasto Iława, dlatego pomysłodawcom zależał na tym, aby w całe przedsięwzięcie zaangażować lokalne samorządy, co się udało. Do tego doszło jeszcze Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Można było zacząć plan wprowadzać w życie. My zostaliśmy patronem medialnym wydarzenia.

Na początku stycznia informowaliśmy, że ruszyły zapisy do biegu. Ta informacja wciąż jest aktualna, szczegóły dalej.

>>> Wczoraj (piątek 1 lutego) w budynku starostwa powiatowego w Iławie odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące biegu Zasuwaj. Uczestniczyli w nim przedstawiciele samorządów, m.in. wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, wiceburmistrz Susza Zdzisław Zdzichowski oraz dyrektorzy centrów sportu, Wojciech Żmudziński (Iławskie CSTiR) i prowadzący całe spotkanie Jarosław Piechotka (CSiR Susz).

- Najważniejsza kwestia organizacyjna dotycząca biegu, której szczegóły chcemy przekazać jego uczestnikom, to fakt, że biegacze z Iławy na start biegu do Susza zostaną przewiezieni autobusami za co dziękujemy iławskim PKS-om. Te same autobusy po zakończeniu biegu zawiozą suskich sportowców do ich miasta – podkreśla Radosław Etmański.
Autobusy ruszą z centrum Iławy (parking przy ratuszu lub hali) do Susza ok. 8.30.

Wszystkie rzeczy osobiste biegacze będą mogli zdeponować w Suszu u jednego z organizatorów biegu. Przed ruszeniem w 27-kilometrową trasę rozgrzewkę poprowadzi Aleksandra Nowicka.

Start o 10.00. W rolę konferansjerów wcielą się biegacze z Iławy, Aleksandra Wantowska i Maciej Myszkiewicz (Para na Dystansie), a całość poprowadzi Jarosław Piechotka. Meta znajdować się będzie przy hali widowiskowo-sportowej nad Małym Jeziorakiem, a po pokonaniu trasy na biegaczy czekać ma pyszna grochówka.

Limit uczestników określono na 120 osób. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisów można dokonywać TUTAJ

Wszelkie informacje są dostępne w regulaminie (patrz tutaj: REGULAMIN ).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

TRASA BIEGU


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages