Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Pijani kierowcy na drogach powiatu iławskiego. Najmłodszy ma 17 lat i nie posiada prawa jazdy!

2019-01-29 10:16:46 (ost. akt: 2019-01-29 10:28:37)

Autor zdjęcia: mat. policji

— Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, dlatego kiedy świadkowie zauważyli kierującego oplem, który jedzie tzw. wężykiem, poinformowali oficera dyżurnego iławskiej policji — relacjonuje ostatnie zdarzenie asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława. Okazało się, że 17-latek kierował samochodem mając promil alkoholu w organizmie.

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi to 26-latek, który kierował seatem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie oraz 42-latek jadący skodą z ponad 2 promilami. Ponadto, policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Iławy, który stracił uprawnienia do kierowania za jazdę z nadmierną prędkością.

>>> — Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa — to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka – odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, który zatrzymał się na jednym z parkingów — mówi asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Okazało się, że zarówno kierowca pojazdu jak i pasażer znajdują się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany 17-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie, a jego starszy znajomy ponad 2 promile.
— Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej celi, gdyż żaden z nich początkowo nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i z uzyskanych informacji wynikało, że oplem kierował 17-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Ponadto, okazało się że kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

>>> O kolejnym nietrzeźwym kierującym policjanci również dowiedzieli się od świadka. Funkcjonariusze znając numery rejestracyjne pojazdu oraz drogę, którą może poruszać się kierowca zatrzymali go w gminie Lubawa.

— Przypuszczenia świadka były słuszne. Pierwsze badanie kierowcy skody wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna prawdopodobnie chwilę przed zatrzymaniem przez policjantów spożył alkohol, gdyż w samochodzie leżała pusta puszka po piwie. Funkcjonariusze zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy, a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej — tłumaczy asp. Joanna Kwiatkowska..

>>> Natomiast w Iławie, na jednej z ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. W trakcie czynności policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 26-latek kierował samochodem mając prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód przekazali osobie wskazanej przez zatrzymanego.

Teraz mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

>>> Tymczasem w Biskupiczkach (gm. Kisielice) prawo jazdy stracił 37-latek z Iławy. Pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna jechał kią w obszarze zabudowanym z prędkością 111 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy na 3 miesiące.

— Przypominamy — kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców — apeluje asp. Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. arek #2675889 | 89.230.*.* 5 lut 2019 09:52

    to jest przerażające, młody chłopak a tak głupio zaczyna, gdzie jakaś szczątkowa chociaż odpowiedzialność, sam mam alkomat alkohit i jak czasami zabaluję to obowiązkowo się sprawdzam, jak pokazuje powyżej 0 to za kółko nie wsiadam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages