Było ciężko, ale komplet punktów jest. Jeziorak wygrał z Borowiakiem Czersk [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-01-26 16:42:05(ost. akt: 2019-01-28 11:07:31)
Działo się w meczu Jezioraka z Borowiakiem! Tu akcja z pierwszej połowy

Do ostatnich minut trwała walka o zwycięstwo w meczu II ligi piłki ręcznej pomiędzy Jeziorakiem Iława a Borowiakiem Czersk. Ostatecznie więcej zimnej krwi i skuteczności zachowali gospodarze, którzy wygrali 26:24.
Jeziorak Iława — Borowiak Czersk 26:24 (15:12)
JEZIORAK: Prorok, Dudek — Jarząb 9, Malinowski 8, Zagrajek 5, Żochowski 1, Baliński 1, Rogala 1, Wierzbicki 1, Szajkowski, Kamiński

Iławianie byli faworytem dzisiejszego meczu i od jego początku potwierdzali, że na taką opinię w pełni zasługują. Znajdujący się niżej w tabeli goście w trakcie pierwszej połowy ani razu nie wyszli na prowadzenia, Jeziorak kontrolował boiskową sytuację i oba zespoły na przerwę schodziły przy wyniku 15:12 dla gospodarzy.

Ozdobą tej części meczu było trafienie Macieja Malinowskiego, który będąc tyłem do bramki i jej nie widząc zaskoczył wszystkich, a przede wszystkim bramkarza — rzucił na bramkę i zaliczył trafienie.

Początek drugiej połowy to spokój i opanowanie w szeregach Jezioraka, nic nie zapowiadało zapaści. Ta jednak nastąpiła, Borowiak doprowadził do remisu 19:19 i tylko przez własną nieskuteczność nie potrafił wyjść na prowadzenie. Inna sprawa, że od tego momentu oba zespoły przez kilka długich minut nie potrafiły zdobyć bramki.

Ostatecznie iławianie przebudzili się, ponownie przejęli inicjatywę, jednak nie na długo. Drużyna z Czerska poczuła, że może z Iławy wywieść dobry wynik. Mocniej zaatakował i po chwili ponownie był remis. Nikt w iławskim obozie raczej nie chciał serii rzutów karnych, tym bardziej, że akurat ich wykonywanie nie za bardzo Jeziorowcom dziś wychodziło w trakcie meczu. Jeśli nie karne, to trzeba walczyć o pełną pulę!

Bardzo ważne trafienie na 25:24 zaliczył Szymon Wierzbicki. Lewoskrzydłowy kilka miesięcy temu wyjechał do pracy zagranicą, jednak klub z Iławy i tak zgłosił go do rozgrywek, mając nadzieję, że może uda mu się zagrać w choćby jednym spotkaniu. Udało się dziś. Prawdopodobnie był to ostatni w karierze mecz ligowy doświadczonego szczypiornisty, który w Iławie pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Wynik ustalił Jakub Jarząb, który w samej końcówce meczu wykorzystał rzut karny i uspokoił skołatane nerwy publiczności i trenera Karola Adamowicza.

Jarząb, najskuteczniejszy dziś zawodnik Jezioraka (9 bramek, drugi w tej klasyfikacji Malinowski zdobył ich 8) został wybrany najlepszym graczem tego meczu. Ważna była też interwencja Łukasza Kamińskiego, na którym rywal popełnił faul w ofensywie i dzięki temu gospodarze odzyskali piłkę w ważnym momencie spotkania.

Jeziorak pokazał w pojedynku z Borowiakiem, że potrafi sobie radzić w kryzysowych sytuacjach. Następny mecz iławianie także rozegrają na swoim terenie. Za tydzień, w sobotę 2 lutego w hali miejskiej zmierzą się z Samborem II Tczew (początek godzina 17.30).