Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

ILF: W niedzielę mecze 1/4 finału. Czy GKS Wikielec przegra walkowerem?

2019-01-25 09:31:00 (ost. akt: 2019-01-25 09:40:43)
Trener Jarosław Płoski (GKS Wikielec) podczas nakreślania taktyki swoim piłkarzom

Trener Jarosław Płoski (GKS Wikielec) podczas nakreślania taktyki swoim piłkarzom

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przed nami najważniejsza część sezonu 2018/19 Iławskiej Ligi Futsalu. W najbliższą niedzielę (27 stycznia) rozpoczyna się faza pucharowa, 9 lutego poznamy mistrza rozgrywek budzących duże zainteresowanie i jeszcze większe emocje.

Chcąc, nie chcąc — tradycją iławskich rozgrywek halowych stał się fakt, że w ich trakcie drużyna GKS-u Wikielec, która również wystawia swoją ekipę (a nawet ekipy) do ILF, wyjeżdża w Karkonosze na zimowy obóz przygotowawczy. Wobec tego działacze GKS-u za każdym razem muszą starać się u organizatorów (o to łatwo) i u rywali (tu już trudniej) o przenoszenie ich meczów na inny termin, przeważnie: już po powrocie z obozu.

Tak jest też i tym razem. Dziś wieczorem drużyna trenera Jarosława Płoskiego wybiera się na tydzień na południe kraju, a przecież w niedzielę mecze ćwierćfinałowe Iławskiej Ligi Futsalu. Wiedząc o tym, GieKSa już kilka tygodni temu zaczęła czynić starania o przełożenie spotkań, w których grają jej zawodnicy. Są to zespoły FC Domki Wikielec i GKS Wikielec — oba awansowały ze swoich grup z miejsc 1-4, czyli mają realną szansę na wywalczenie mistrzostwa.

FC Domki porozumiały się z ekipą Cały Czas do Przodu i ich bój o wejście do 1/2 finału został przełożony na początek serii gier półfinałowych (14.00) przewidzianych na 3 lutego.

Natomiast zgody na przełożenie meczu z GKS-em nie wyraził zespół Auto Handel Trans Cars, a to oznacza, że jeśli GKS nie zbierze ekipy na mecz zaplanowany na najbliższą niedzielę na godz. 18.00 to przegra walkowerem, a Trans Cars przejdzie do półfinałów.
Czy tak się stanie? Czy drużyna z Wikielca, mimo wyjazdu prawie całej kadry na górski obóz, będzie miała skład na niedzielny pojedynek? Dowiemy się prawdopodobnie dopiero w niedzielę wieczorem. Oby doszło do tego meczu, wówczas wygra sport.

>>> Najciekawszą parą 1/4 finału w grupie walczącej o miejsca 1-8 w klasyfikacji końcowej zdaje się być ta, w której jest Gajerek Iława i Fam-Bus Lubawa. Pozostałe mecze wcale nie muszą być mniej emocjonujące. Poniżej terminarz niedzielnych ćwierćfinałów, z uwzględnieniem przełożenia meczu FC Domki — Cały Czas do Przodu.

PARY ĆWIERĆFINAŁOWE ILF 2018/19
Niedziela, 27 stycznia

O miejsca 9-15:
DRV wolny los
14.40: Animex Iława – Naj-Lak Lakiery Iława
15.20: Junior GKS Wikielec – THZ-Bud Dąberek
16.00: Afidecor Kisielice – Kleks Maczka

O miejsca 1-8:
FC Domki Wikielec – Cały Czas do Przodu, przełożony na 3 lutego (niedziela) na godzinę 14.00
17.20: Gajerek Iława – Fam-Bus Lubawa
18.00: Auto Handel Trans Cars – GKS Wikielec
18.40: Geodezja Dzieniszewski – Zawbud Iława

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages