Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Gmina Susz. Na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy

2019-01-18 08:24:42 (ost. akt: 2019-01-18 08:32:03)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Iławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Tak właśnie dokument uprawniający do kierowania samochodem stracił wczoraj kierujący na terenie powiatu iławskiego. Podczas pomiaru prędkości w Chełmżycy policjanci iławskiej drogówki zatrzymali 43 – letniego mieszkańca gminy Susz, który kierując mercedesem jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującym prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy !

Kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages