środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Felieton Tomasza Więcka. Przepraszam, panie prezydencie...

2019-01-17 11:52:30 (ost. akt: 2019-01-22 14:55:06)
Tomasz Więcek, dziennikarz, sekretarz redakcji

Tomasz Więcek, dziennikarz, sekretarz redakcji

Autor zdjęcia: Archiwum red.

Ta śmierć wstrząsnęła mną do szpiku. Zamarłem, zastygłem, zabrała mi mowę. Świat po tej śmierci nie będzie już taki jak dawniej. Już nic nie będzie jak dawniej. Będziemy jak dzieci uczyć się na nowo.

Na nowo rozmawiać, przeżywać, na nowo pokazywać emocje. Będziemy iść za rękę i czekać, że ktoś za nas naprawi to cholerne świata zło. We mgle błądząc, będziemy szukali drogi, która doprowadzi nas do lepszego jutra. Jutra, gdzie każdy z nas będzie miał swoją małą, bezpieczną wyspę na oceanie tolerancji. Gdzie nienawiść będzie odległym i nieodkrytym lądem. Gdzie hejt i przemoc nie zagoszczą…
Wierzę, choć ostatnio coraz mniej, że wreszcie się opamiętamy. Bo to, co wydarzyło się w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pokazało mi, jak bardzo jesteśmy bezradni. Jak niewiele możemy zrobić. I, co gorsza, jak niewiele zrobiliśmy. Na przestrzeni lat poziom agresji wciąż rósł. Podsycani przez polityków agresorzy, zachęcani przez brak prokuratorskich postępowań przestępcy zawładnęli przestrzenią publiczną. Dzisiaj władza jest w rękach bandytów. I proszę nie łapać mnie za słowa — nie rząd jest bandycki, ale z bandytami często mu po drodze.
Prokuratura w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat umorzyła co najmniej kilka postępowań w sprawie mowy nienawiści. Te sprawy nie dotyczyły błahostek, a ewidentnych życzeń śmierci przedstawicielom opozycji i tym, których być może agresorzy zwyczajnie nie rozumieją.
Szubienice w Katowicach. Transparenty na meczach warszawskiej Legii. Umorzone postępowania przeciwko narodowcom. Postępowanie przeciwko dziennikarzowi TVN, który przygotował reportaż o urodzinach Hitlera. Umorzone postępowanie przeciwko Młodzieży Wszechpolskiej, która wystawiła polityczne akty zgonu… Jeden z nich wystawiła prezydentowi Gdańska.

Fala hejtu i nienawiści rośnie w zastraszającym tempie. Coraz bardziej agresywni i rozochoceni bandyci pozwalają sobie na więcej i więcej, bo każdorazowo ich wybryki nie spotykają się z karą, a sami rządzący pozwalają sobie na usprawiedliwianie haniebnych czynów.
Dotarliśmy do czasów, gdzie nie ma miejsca na merytoryczną dyskusję. Nie ma miejsca na zrozumienie. Nie ma miejsca dla gejów, lesbijek, Żydów, in vitro, muzułmanów, Murzynów. Dziś mamy pedałów, zboczeńców, ciapatych i brudasów.
Dziś każdy, kto odbiega od prawicowej definicji Polaka zasługuje na potępienie. Każdy, kto uznaje prawa osób o innej orientacji seksualnej, zasługuje na potępienie. Każdy, kto pozwala sobie na sprzeciw wobec faszyzacji jest wrogiem Polski, lewakiem, często pieprzonym i na usługach Niemiec.
Straciliśmy jako społeczeństwo radość z tego, że każdy z nas jest inny i tą innością dodaje nam wartości. Zyskaliśmy wewnętrzne podziały, które zaszły zdecydowanie za daleko.
Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza jest tego niewątpliwą konsekwencją.
Przepraszam, panie prezydencie…

Tomasz Więcek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maly #2672905 | 109.95.*.* 31 sty 2019 15:00

  Bog dajac niektorym roxum, powinien do niego dolaczyc instrukcje obslugi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Skasowali komentarz #2672758 | 5.173.*.* 31 sty 2019 11:18

  Do rzezni

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Marta #2670821 | 178.213.*.* 28 sty 2019 15:53

  No słaby ten felietonik wyszedł,gdzie się Pan uczył dziennikarstwa jeżeli to nie tajemnica,jakie uniwersytety,bo felieton ma w sobie tyle jadu ,że warto przeprosić czytelników,którzy czytali..marnie widzę tą pisaninę!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. degrengolada #2665647 | 83.9.*.* 19 sty 2019 10:44

   Aaaaa, to ten felieton wysmarował były niedorzecznik prasowy szpitala. Wszystko teraz jasne.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xxx #2665455 | 88.199.*.* 18 sty 2019 18:55

   Dlaczego Pana zwolnili ze szpitala?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages