Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Sąd odwiesił wyrok 29-latkowi, który złamał zakaz zbliżania się do byłej partnerki

2019-01-16 11:18:29 (ost. akt: 2019-01-16 11:41:03)
— Nowy sędzia prowadzący sprawę musiał się zapoznać z jej aktami, które są rozległe, więc proces nie mógł ruszyć wcześniej. Jakichś wielkich opóźnień w tym procesie nie ma — zapewnia prezes Sądu Rejonowego w Działdowie.

— Nowy sędzia prowadzący sprawę musiał się zapoznać z jej aktami, które są rozległe, więc proces nie mógł ruszyć wcześniej. Jakichś wielkich opóźnień w tym procesie nie ma — zapewnia prezes Sądu Rejonowego w Działdowie.

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

29-latek nie stosował się do nałożonych przez sąd obowiązków podczas okresu próby. Złamał zakazy, zniszczył auto byłej partnerki i groził pozbawieniem życia.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące zniszczeniu mienia. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca za pomocą ostrego narzędzia porysował samochód pokrzywdzonego. Okazało się, że czynu tego dokonał 29-latek. Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że to nie jedyny czyn jakiego się dopuścił. Mężczyzna groził również pozbawieniem życia pokrzywdzonemu jak i swojej byłej partnerce, która w obawie o swoje życie i zdrowie także o wszystkim poinformowała funkcjonariuszy.
Podczas czynności prowadzonych w lutym 2018 roku mundurowi przesłuchali świadków, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 29-latkowi. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator wtedy zastosował wobec mieszkańca powiatu ostródzkiego policyjny dozór. Mężczyzna musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego dwa razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz miał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, w tym zakaz zbliżania do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 m.

Został skazany prawomocnym wyrokiem na łączną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby.
Mieszkaniec powiatu ostródzkiego nie potrafił jednak wykorzystać danej mu szansy i nie stosował się do nałożonych na niego przez sąd obowiązków tj. sądowego zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. W związku z tym sąd zadecydował o odwieszeniu wyroku. Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 10 dni.
(jk/tm)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages