Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W Gminie Iława Orkiestra zebrała ponad 34 tysiące złotych

2019-01-15 14:09:33 (ost. akt: 2019-01-15 14:18:48)

Autor zdjęcia: Gmina Iława/Robert Jankowski

W niedzielę, 13 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha”.

Finał otworzył wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w krótkim przemówieniu podziękował organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie. Uroczystość uatrakcyjnił m.in. koncert zespołu Szwindel, zespołu Grasz-Band, występy dzieci ze szkół z terenu Gminy Iława.

Nie zabrakło oczywiście licytacji gadżetów, prac artystycznych, rękodzieła i oczywiście wspaniałych tortów, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Iława. Dużą popularnością cieszyła się kawiarenka z pysznymi ciastami i chlebem ze smalcem z nieodłącznym kiszonym ogórkiem.
Wielki Finał zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba.
W tym roku, dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 34 tysiące złotych. Organizatorami 27 Finału WOŚP byli: wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, ZSP w Wikielcu, GOK w Lasecznie, OSP w Wikielcu. Na rzecz WOŚP kwestowali również wolontariusze z wszystkich szkól z terenu Gminy Iława.

Tekst i zdjęcia: Robert Jankowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages