Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Mały Jeziorak obniża miesięczną opłatę dla swoich piłkarek i piłkarzy

2019-01-15 10:13:11 (ost. akt: 2019-01-15 10:31:48)
Piłkarze Małego Jezioraka, tu podczas jednego z turniejów charytatywnych

Piłkarze Małego Jezioraka, tu podczas jednego z turniejów charytatywnych

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jednym z iławskich klubów sportowych, który w tegorocznym rozdaniu miejskich pieniędzy otrzymał więcej niż w roku 2018, jest UKS Mały Jeziorak. Wobec tego, zgodnie z zapowiedzią, zarząd MJ podjął decyzję o obniżeniu miesięcznej opłaty swoich zawodników o 30%.

W działającym od 2011 roku Małym Jezioraku trenuje aktualnie ok. 180 dzieci w wieku od 5 do 15 lat. MJ od początku istnienia funkcjonuje jako stowarzyszenie.
W poprzednim roku trenerzy oraz rodzice piłkarek i piłkarzy uczniowskiego klubu sportowego z Iławy postulowali o przyznanie dodatkowych pieniędzy z budżetu ratusza. Pisaliśmy o tym na naszym portalu pod koniec sierpnia w artykule: Mały Jeziorak walczy o większą kasę z urzędu miasta.

I — podobnie jak drużyna seniorów ITS Jezioraka Iława (również piłka nożna) oraz sekcja piłki ręcznej ITS Jezioraka — klub szkolący adeptów futbolu dodatkową kasę otrzymał. Mówimy jednak ciągle o roku 2018, gdzie cała kwota, po dodaniu dodatkowej kasy, dawała 33 tys. zł. Dzięki tym dodatkowym środkom, klub mógł zrobić świąteczny prezent piłkarzom i ich rodzinom i nie pobierał w ogóle opłat za grudzień 2018.

>>> O podziale finansowego tortu na kluby i stowarzyszenia działające w Iławie na rok 2019 decydował już nie burmistrz Adam Żyliński, tylko nie tak dawno wybrany burmistrz Dawid Kopaczewski. Jak się okazuje, ratusz w 2018 roku na kluby sportowe przeznaczył 389 tysięcy złotych, teraz w 2019 roku jest to 392 tys. zł. Także Mały Jeziorak otrzymał więcej z kasy miejskiej (50 tys. zł na 2019 rok), więc zarząd klubu — zgodnie z wcześniejszym zapowiedziami — może teraz obniżyć miesięczne opłaty, które uiszczają jego członkowie/zawodnicy.

— Cieszymy się, że w tegorocznym rozdaniu miejskich pieniędzy na kluby sportowe otrzymaliśmy większą kwotę, niż w roku poprzednim — mówi Tomasz Zakierski, założyciel i trener w Małym Jezioraku.
— Jesteśmy stowarzyszeniem i nasz budżet zależny jest m.in. od środków pozyskanych od sponsorów i dofinansowania z budżetu Iławy. Z decyzji podjętej przez burmistrza Iławy cieszą się też rodzice naszych piłkarek i piłkarzy, bo dzięki niej zmniejszymy miesięczną składkę o 30%, ze 100 złotych na 70 złotych — dodaje Zakierski.
Trzeba tu jednak zaznaczyć, że zawodnicy pochodzący z rodzin mających trudną sytuację materialną, uiszczają mniejsze opłaty lub nie płacą wcale za trenowanie w Małym Jezioraku.

>>> Przypomnijmy przy okazji, że Mały Jeziorak od kilku lat organizuje turnieje charytatywne, podczas których zbierane są pieniądze na leczenie i rehabilitacje chorych osób, zwłaszcza dzieci. Łącznie przez pięć edycji zebrano ok. 140 tysięcy złotych!

Do najbliższej akcji dojdzie już 3 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości 11b. Mały Jeziorak tym razem zagra dla Dominika Więcka. Wciąż szukamy pamiątek i gadżetów sportowych, które zostaną sprzedane w drodze licytacji, a pieniądze uzyskane z akcji charytatywnej w całości posłużą rodzinie małego Dominika.

Dofinansowanie z budżetu miasta Iława
UKS Mały Jeziorak Iława — piłka nożna
Rok 2019: 50 000,00 zł
Rok 2018: 33 000,00 zł (po dodatkowym dofinansowaniu, pierwotnie 13 tys zł.)


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages