środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

ILF: W niedzielę ostatnie mecze fazy grupowej. Szykuje się walka o najlepszą pozycję wyjściową

2019-01-11 11:10:45 (ost. akt: 2019-01-11 11:19:47)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Niczym w wyścigu kolarskim lub żeglarskim drużyny grające w Iławskiej Lidze Futsalu szykują się do walki na ostatniej prostej przed zakończeniem pierwszej części sezonu 2018/19. Miejsce zajęte przez dany zespół w grupie będzie decydowało o tym, z kim ta ekipa zmierzy się w ćwierćfinałach.

Przypomnijmy: drużyny, które w swoich grupach zajmą miejsca 1-4 zagrają w ćwierćfinałach, a następnie w półfinałach i meczach finałowych o miejsca 1-8 w klasyfikacji końcowej. Natomiast ekipy, które rywalizację grupową zakończą na pozycjach 4-8 (w gr. B: 4-7, bo jest tylko siedem zespołów) w fazie pucharowej (także 1/4 i 1/2 i finał) powalczą o lokaty 9-15.
System jest znany i sprawdzony: 1. ekipa z gr. A w ćwierćfinale zmierzy się z 4. drużyną z gr. B, 2. z gr. A zagra z 3. z gr. B i odwrotnie.

Podobnie sytuacja wygląda z rywalizacją drużyn z miejsc 5-8, tyle że w uprzywilejowanej sytuacji znajdzie się piąty zespół w klasyfikacji gr. A. W 1/4 finału (dojdzie do nich 27 stycznia) miał według rozpiski zmierzyć się z ósmym zespołem z gr. B, ale przecież w gr. B jest tylko 7. drużyn, więc ekipa ta ma wolny los i z automatu przechodzi do półfinału.
Piątą lokatę w gr. A zajmie prawdopodobnie DRV lub Geodezja Dzieniszewski, a o pierwsze miejsce walczą FC Domki Wikielec i Gajerek.

W gr. B jeszcze ciekawiej, bo szansę na pierwszą pozycję mają jeszcze drużyny GKS Wikielec, Fam-Bus oraz Zawbud.

Zapraszamy na najbliższe mecze Iławskiej Ligi Futsalu. Podobnie jak w poprzednią niedzielę, spotkania rozpoczną się o godzinie 10.00, a pomiędzy meczami grupy B (gra jako pierwsza) i A nastąpi przerwa spowodowana pojedynkiem ligi wojewódzkiej, w której grają młodzi koszykarze Orki Iława.

TERMIN VII (13. i 14. kolejka) – 13 stycznia (niedziela) 2019 r.
Grupa B:
Godz. 10.00: GKS Wikielec – Kleks Maczka
10.35: Zawbud – THZ – BUD Dąberek
11.10: Naj – Lak Lakiery Iława – Cały Czas Do Przodu
11.45: GKS Wikielec – Zawbud
12.20: FAM – BUS – Naj – Lak Lakiery Iława
12.55: THZ – BUD Dąberek – Cały Czas Do Przodu

TABELA GRUPY B

1.GKS Wikielec2747:17

2.FAM-BUS2553:7

3.Zawbud2452:9

4.Cały Czas1118:36

5.Kleks Maczka921:50

6.Dąberek66:54

7.Naj-Lak416:40


Grupa A:
16.30: Juniorzy GKS Wikielec – Animex Iława
17.05: Gajerek – Auto Handel Trans Cars
17.40: Animex Iława – FC Domki
18.15: Juniorzy GKS Wikielec – Gajerek
18.50: Afidecor Kisielice – Geodezja Dzieniszewski
19.25: Auto Handel Trans Cars – DRV
20.00: Afidecor Kisielice – FC Domki
20.35: Geodezja Dzieniszewski – DRV

TABELA GRUPY A

1.FC Domki3251:14

2.Gajerek2962:18

3.Trans Cars2257:29

4.DRV1726:27

5.Dzieniszewski1635:43

6.Animex924:67

7.Juniorzy GKS824:44

8.Afidecor527:64



zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages