Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Potrącenie przy przejeździe kolejowym w Iławie. Auto prowadziła 29-latka

2019-01-11 10:48:33 (ost. akt: 2019-01-11 10:55:41)
Do potrącenia doszło na ulicy Wyszyńskiego w Iławie, przy przejeździe kolejowym

Do potrącenia doszło na ulicy Wyszyńskiego w Iławie, przy przejeździe kolejowym

Autor zdjęcia: KPP Iława

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w ostatnich dniach. Na ulicy Wyszyńskiego w Iławie potrącono kobietę, w tym samym czasie w Szymbarku 80-latek zjechał do rowu.

To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas. O tym przekonała się mieszkanka Iławy. Zima, to pora roku kiedy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób pieszych. Zmniejszona widoczność poprzez padający śnieg czy deszcz, szybko zapadający zmrok i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu pieszych jak i kierowców. Dlatego policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

W czwartek kilka minut po godz. 16:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 29 – latka kierująca skodą zbliżając się do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych potrąciła pieszą. Była ona już w połowie przejścia, wyszła zza pojazdy oczekujące na podniesienie się zapór kolejowych. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W tym samym czasie w okolicach miejscowości Szymbark, 80 – latek kierujący samochodem osobowym seat z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala gdzie pozostał na obserwacji. 


Przypominamy!
Do końca 2018 r. na terenie powiatu iławskiego doszło do 1083 zdarzeń drogowych, w których zginęło 13 osób a  113 zostało rannych. Kierowco - przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest często śliska. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu szczególnej ostrożności. Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Pieszy - Noś Odblaski. Niech elementy odblaskowe staną się częścią Twojej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie gdyż po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
Przypominamy !!!
To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rodzice proszą o podpisy #2660728 | 193.243.*.* 11 sty 2019 13:43

  http://petycja.eu/protest-przeciwko-refo rmie-prawa-rodzinnego-ud392/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kierowca ! #2660714 | 84.138.*.* 11 sty 2019 13:16

  Tacy Kierowcy ktorzy potraca Osoby piesze na przejsciu powinni miec zatrzymane P jazdy , dlatego ze nie maja zadnego Szacunku dla pieszych .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages