Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

W Lubawie przechodzą na zawodowstwo

2019-01-03 17:19:49 (ost. akt: 2019-01-03 14:37:50)

Zespół Szkół w Lubawie zorganizował VI Festyn Zawodoznawczy. Współorganizatorem imprezy był Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie.

Festyn zorganizowano z myślą o gimnazjalistach, a także ośmioklasistach uczęszczających do lokalnych szkół oraz tych z rejonu. W tym roku zawodoznawcza impreza pod względem organizacyjnym stanowiła nie lada wyzwanie, ponieważ swój udział zadeklarowało kilkanaście szkół z regionu. W rezultacie spodziewana liczba uczniów wraz z opiekunami przekroczyła 600 osób.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. - Starosta Powiatu Iławskiego, Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Powiatu, Marek Borkowski, Członek Rady Powiatu, Maciej Rygielski, a także starszy Cechu Krzysztof Ornowski. Wszystkich przybyłych gości, pracodawców, przedstawicieli zakładów pracy, gimnazjalistów oraz ośmioklasistów, jak i ich opiekunów, przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie, Anna Empel.
Gimnazjaliści podczas trwania Festynu mogli odwiedzić stoiska i zapoznać się z przygotowaną przez pracodawców ofertą, dotyczącą nauki zawodu wraz z podaniem liczby miejsc dla uczniów w danej firmie czy zakładzie pracy.
W tym roku kilkunastu pracodawców wyszło z propozycją praktycznej nauki zawodu dla przyszłych uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia oraz Technikum. Profesjonalnie przygotowane stoiska pracodawców, wzbudziły zainteresowanie przyszłych zawodowych adeptów. Uczniowie szkół trzeciego stopnia edukacyjnego chcący zapoznać się z ofertami nauki zawodu, mogli liczyć na indywidualną rozmowę oraz wyjaśnienie wątpliwości związanych z ofertą i stawianymi przed nimi wymaganiami. Z myślą o uczniach, jako o przyszłych petentach, odbyła się krótka prelekcja przygotowana przez przedstawiciela Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie. Jej temat związany był ze sposobem funkcjonowania urzędu.
Zespół Szkół w Lubawie również skorzystał z tak licznej obecności gimnazjalistów oraz ośmioklasistów i przygotował materiał promocyjny swojej oferty edukacyjnej , którą zaprezentował w różnorodnych formach przekazu - prezentacji multimedialnej czy relacji na żywo z prowadzonych zajęć w pracowniach oraz salach lekcyjnych.
Atrakcją edukacyjną stało się nowo otwarte wielofunkcyjne boisko szkolne, przystosowane do prowadzenia urozmaiconych zajęć z wielu konkurencji sportowych.
Od tego roku szkolnego Zespół Szkół w Lubawie może również poszczycić się nową salą lekcyjną, przeznaczoną do nauki zawodu - elektryk. Została wyposażona w profesjonalne pomoce dydaktyczne, jednym z nich jest drukarka 3 D. Pracownia elektryczna powstała dzięki pozyskanemu sponsorowi, którym jest przedsiębiorstwo energetyczne ENERGA - OBRÓT SA. Za to cenne wsparcie społeczność naszej szkoły składa serdeczne podziękowanie.
Młodzież, która przybyła na imprezę zawodoznawczą nie tylko zapoznała się z ofertą pracodawców, również miała okazję uczestniczyć w konkursach przygotowanych przez lubawski CECH oraz Przedsiębiorstwo IKEA INDUSTRY LUBAWA, nagrodzonych cennymi upominkami. Uczestniczyła w pasjonującym pojedynku robotów – walce sumo. Mogła również obejrzeć program kabaretowy przygotowany specjalnie dla uczestników festynu przez uczniów LO. W trakcie całej imprezy uczestnicy degustowali się potrawami wykonanymi w szkolnej pracowni przez podopiecznych nauczyciela zawodu przygotowującego do wykonywania profesji kucharza.
Ponaddwugodzinna impreza zawodoznawcza zebrała bardzo dobre opinie, zarówno wśród pracodawców, jak i młodzieży. Stanowiły one miłą rekompensatę za włożony wysiłek i zaangażowanie w organizację Festynu.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Lubawie oraz nauczyciele Komisji ds. Promocji Szkoły dziękują wszystkim przybyłym na VI Festyn Zawodoznawczy.


Tekst i zdjęcia: Izabela Kozłowska / Komisja ds. Promocji Szkoły/

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages