środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Nietypowa lekcja samorządności. Wizyta uczniów z iławskiej "dwójki" w Starostwie Powiatowym

2018-12-28 13:24:49 (ost. akt: 2018-12-28 11:36:47)
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Iławie z wizytą w Satrostwie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Iławie z wizytą w Satrostwie

Autor zdjęcia: Życie Powiatu Iławskiego

Jak wyrobić prawo jazdy, czym się zajmuje starosta, kto wydaje pozwolenia na budowę oraz gdzie się zgłosić gdy zagubimy telefon - odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie, którzy pojawili się w Starostwie Powiatowym w Iławie.

Gdzie najlepiej przyswoić wiedzę o samorządzie, jak nie w urzędzie? A jeśli do tego dodać, że wykładowcą jest Starosta Powiatu, to lekcja taka na pewno nie należała do sztampowych.
18 grudnia młodzież z młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Iławie uczestniczyła w nietypowej lekcji samorządności. W ramach zajęć uczniowie spotkali się ze Starostą Powiatu Iławskiego, Bartoszem Bielawskim.
Podczas spotkania starosta zapoznał młodzież ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem Starostwa jako urzędu. Omówił także działalność jednostek podległych starostwu, szczególną uwagę zwracając na oświatę.

Przedstawiciele poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego przedstawili główne zadania każdego z nich, odpowiadając na pytania młodzieży oraz zachęcając do aktywnego udziału w życiu społeczności lokalnej.
Następna część wyprawy odbyła się w Porcie Śródlądowym w Iławie, gdzie oprócz zwiedzania obiektu przedstawiono młodzieży film o Kanale Elbląskim oraz produkcję przybliżającą sylwetkę jego twórcy Georga Jacoba Steenke.


Życie Powiatu Iławskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages