Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Gołębi Dwór - Dom Seniora i Klinika Neororehabilitacji nieopodal Iławy

2018-12-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-21 13:52:45) Artykuł sponsorowany
Na zdjęciu prof. Jan Talar (w środku), Edyta Wilczyńska, prezes zarządu spółki Dom Seniora Gołębi Dwór WI-KA sp. z.o.o z małżonkiem Mariuszem Wilczyńskim

Na zdjęciu prof. Jan Talar (w środku), Edyta Wilczyńska, prezes zarządu spółki Dom Seniora Gołębi Dwór WI-KA sp. z.o.o z małżonkiem Mariuszem Wilczyńskim

Autor zdjęcia: Arch. Gołębiego Dworu

Dom Seniora Gołębi Dwór to miejsce pięknie położone, w Kamieniu Małym, w cichej okolicy, nad brzegiem Jeziora Łabędź. Czyste powietrze i urocza okolica oraz dobra komunikacja sprawiają, że dom opieki to idealne miejsce na jesień życia.

Pomysł założenia domu opieki zrodził się – jak mówi Edyta Wilczyńska, Prezes Zarządu, już w 2010 r., wtedy spółka otrzymała dotację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości 300 tys. zł. Spółka skorzystała również z dotacji unijnych na pompy ciepła oraz z funduszy unijnych w ramach POKL. Dzięki dotacjom i wkładowi własnemu powstał nowoczesny budynek w pięknym, dworkowym stylu, który oddano do użytku w kwietniu 2014 r. Obecnie przebywa tu, pod troskliwą opieką personelu, 40 pensjonariuszy z całej Polski, a jest dostępnych 60 miejsc dla osób starszych i niepełnosprawnych.
„WI-KA” spółka z o.o, prowadząca Dom Seniora, posiada stosowne pozwolenie wojewody warmińsko-mazurskiego na prowadzenie takiej działalności.
Przez kilka lat działalności Dom Seniora zyskał już swoja renomę i zdobył zaufanie wielu rodzin potrzebujących wsparcia, specjalistycznej opieki przy pomocy najwyższej klasy sprzętu.

Od listopada 2014 roku mieści się w Gołębim Dworze Klinika Neurorehabilitacji, która dzięki kolejnej dotacji z Unii Europejskiej poszerzona została o nowe skrzydło. Uroczyste oddanie do użytku tej inwestycji nastąpiło w październiku 2018 r., a wartość samego nowo zakupionego sprzętu do rehabilitacji przekroczyła niebagatelną kwotę
2 milionów złotych.

Ośrodek jest miejscem bardzo przyjaznym, o domowym charakterze, personel dba nie tylko o zdrowie seniorów, ale także o rozwój duchowy swoich podopiecznych - organizując koncerty, pikniki, spotkania. W budynku obecnie modernizowana jest też kuchnia, z której zdrowe, ekologiczne jedzenie będzie trafiać do pensjonariuszy, a w przyszłości w formie cateringu do większej ilości osób.

Klinika Neurorehabilitacji Klinicznej i Rodzinnej im. prof. Jana Talara Klinika od listopada 2018 r. funkcjonuje pod nazwą Klinika Neurorehabilitacji Klinicznej i Rodzinnej im. prof. Jana Talara przy Domu Seniora Gołębi Dwór. Prof. n. med. Jan Talar to klinicysta znany z niezliczonych wybudzeń pacjentów, skazywanych w zakładach opieki zdrowotnej na tak zwane przypadki nierokujące (permanentne przebywanie w stanie śpiączki). Bogactwo przeprowadzanych w klinice zabiegów pozwala stwierdzić, że jest ona jednym z najnowocześniejszych miejsc rehabilitacji i neurorehabilitacji w północnej Polsce. Wykwalifikowana kadra rehabilitantów oraz sama menadżer i wiceprezes placówki – Aneta Nogal, gwarantują satysfakcję z wyniku podjętego leczenia – stałego bądź doraźnego.

Ośrodek zaprasza osoby wymagające rehabilitacji wraz z opiekunami na krótkoterminowe pobyty w Gołębim Dworze. To wielka szansa na poprawę komfortu funkcjonowania, nierzadko aż do granic przekraczających pierwotnie oczekiwania. Klinika oferuje turnusy rehabilitacyjne 2-tygodniowe, w trakcie trwania których obrywa się rehabilitacja, konsultacja specjalistyczna u prof. Talara, elektrostymulacja, hydromasaże, pionizacje, zabiegi w komorze hiperbarycznej lub ozonowej. Ponadto klinika oferuje szeroką gamę specjalistycznych zabiegów na wysokiej jakości sprzęcie.
Dumą kliniki jest jedyne w naszym województwie urządzenie do reedukacji chodu o nazwie Lokomat Pro, posiadające wzorzec chodu, zapewniające dynamiczne obciążenie umożliwiające ponowne i powtarzalne nauczenie pacjenta samodzielnego poruszania nawet u pacjentów bez odpowiedniej siły mięśniowej. Lokomat zbudowany jest ze zrobotyzowanych ortez oraz zaawansowanego systemu dynamicznego obciążenia pacjenta zintegrowanego z bieżnią. Obciążenie sterowane jest elektronicznie i dopasowane indywidualnie do pacjenta.

Pozostałe zabiegi, którym można się poddać w klinice to m.in.: krioterapia, rehabilitacja funkcjonalna, masaże, klawiterapia, kinesiotaping, ozonoterapia, zabiegi w kabinie CO2/O3, zabiegi tlenoterapii w kabinie hiperbarycznej, schody terapeutyczne, pionizacja z asekuracją przy użyciu ANDAGO, Cyberoko oraz Vital Stim, rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy, po udarach i wylewach oraz wspomaganie leczenie boreliozy ozonoterapią. Rehabilitanci są stale doszkalani, by mogli jak najlepiej pomagać swoim pacjentom.

Zapraszamy do skorzystania z szerokiego wachlarza możliwości kliniki neurorehabilitacji w Gołębim Dworze. Ratunek, na który – niewykluczone – bardzo długo Państwo oczekujecie może okazać się być bliżej niż sądziliście!

Szczegółowa oferta znajduje się na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do kontaktu.

Dom Seniora Gołębi Dwór WI-KA Sp. z o.o.
14-200 Iława, Kamień Mały 1c

tel. 885 045 554
E-mail: biuro@golebidwor.pl

STRONA OFICJALNA DOMU SENIORA GOŁĘBI DWÓR

GOŁĘBI DWÓR AKTYWNY JEST TAKŻE NA FACEBOOKU

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages