środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

TENIS STOŁOWY\\\ Pani trener postawiła sekcję Jezioraka na nogi!

2018-12-18 10:15:59 (ost. akt: 2018-12-18 10:23:28)
Uczestnicy I Turnieju Mikołajkowego oraz ich najbliżsi

Uczestnicy I Turnieju Mikołajkowego oraz ich najbliżsi

Autor zdjęcia: archiwum sekcji tenisa stołowego ITS Jeziorak Iława

Już ponad trzydzieści osób trenuje w sekcji tenisa stołowego Jezioraka Iława. Budujące jest zwłaszcza to, że w tym gronie jest ponad 20-tka dzieci! Drugim domem iławskich tenisistów jest sala sportowa przy ul. Asnyka.

Kilka dobrych lat temu w Iławie była silna drużyna tenisa stołowego, która jako ITR Iława (z różnymi członami sponsorskimi w nazwie) występowała nawet w I lidze. Później jednak nastąpiło wygaszanie entuzjazmu związanego z tą niezwykle ciekawą i widowiskową dyscypliną sportu. Nie mogła się z tym pogodzić Emilia Włodarska, wychowanka ITR-u, a następnie trenerka w klubie działającym już pod nazwą ITS Jeziorak Iława (do Iławskiego Towarzystwa Rekreacyjnego wszedł także odbudowujący się po sportowym i ekonomicznym upadku Jeziorak).

O naborach do sekcji informowaliśmy na łamach Gazety Iławskiej. Kolejne mecze, kolejne turnieje — ekipa Włodarskiej z miesiąca na miesiąc stawała się coraz liczniejsza, doświadczona i bardziej zgrana. Obecnie w klubie trenuje 23. dzieci oraz 10. dorosłych.

W 2015 roku ukazał się u nas artykuł "Iławski tenis stołowy trzeba postawić na nogi". Zdaje się, że zadania zostało wykonane, a świadczy o tym właśnie ilość trenujących oraz (a może przede wszystkim) zaangażowanie w zajęcia ze strony tenisistek i tenisistów a także ich najbliższych. Było to widać m.in. podczas I Turnieju Mikołajkowego, do którego doszło oczywiście w sali sportowej przy ul. Asnyka (za szpitalem powiatowym). Jak już wspomnieliśmy, to drugi dom miłośników tenisa stołowego, nie tylko z Iławy. To tu odbywają się treningi i mecze, to tu gra Iławska Liga Tenisa Stołowego (co środa od godz. 18.00, zapraszamy do gry).

Osoby, które w barwach ITS Jezioraka chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tenisem stołowym, albo wrócić do niej, prosimy o kontakt z Emilią Włodarską (tel. 507 101 425).

A co właściwie daje nam uprawianie tej akurat dyscypliny sportu? Tu trenerka z Iławy mocno się rozwinęła.
— Ping-pong przynosi korzyści ciału i umysłowi. Zapewnia dużą dawkę wysiłku, ale też relaksu i przyjemności. Poprawia kondycję fizyczną oraz umysłową — zaczyna Włodarska.
— Oprócz myślenia, przewidywania czy refleksu uczy także samodyscypliny i kontroli emocji, zwłaszcza tych negatywnych. Tenis stołowy rozwija inteligencję fizyczną, jest sportem zdrowym, stosunkowo mało kontuzyjnym, nawet gdy jest uprawiany na najwyższym poziomie wyczynowym. Doskonali szybkość, moc i antycypację. Ciekawostką jest fakt, że jest to najszybszy sport, gdzie po mocnym uderzeniu piłka leci z prędkością około 100 km na godzinę i ma być odebrana na przestrzeni 2-6 m. Mała i lekka piłeczka może się obracać 150 razy na sekundę! — no i właśnie o tak szczegółowe przedstawienie dyscypliny nam chodziło.

Zapraszamy więc na treningi, a poniżej przedstawiamy wyniki turnieju mikołajkowego i wspólną fotkę.
— Podczas rozgrywek panowała cudowna atmosfera, dzieciaczki były zadowolone, ich rodzice również. Dziękujemy za pomoc w organizacji i gratulujemy zwycięzcom — mówi Włodarska.I KLUBOWY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
Wyniki

1 grupa:
1 miejsce: Fabian Laskowski
2. Piotr Wrona
3. Patrycja Szylakowska

2 grupa:
1. Ania Góralska
2. Gabrysia Grzywacz
3. Jaś Góralski

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages